w

Tak wygląda sprzedawanie meczów w CSGO poprzez Discorda. Nikt się z tym nawet nie kryje

Organizacje wprost piszą, które mecze będą ustawione, ludzie obstawiają, a następnie wszystko dzielone jest po połowie. Przykry, ale prawdziwy obraz.


Richard Lewis, jeden ze znanych dziennikarzy powiązanych z esportem pokazał, jak wyglądają Discordy zajmujące się obstawianiem, a raczej ustawianiem meczy w CS:GO. Całość kwituje tym, że tak naprawdę nie da się tego zatrzymać, między innymi dlatego, że same kary za coś takiego są zbyt małe.

Łatwość w ustawianiu tych meczów jest przynajmniej niepokojąca. Schemat, jaki pokazuje Richard Lewis jest prosty – organizacja decyduje się na dodatkowy zarobek i ujawnia zaufanym osobom, które mecze będzie specjalnie przegrywać.

Jak to wygląda od środka?

“Zagramy 15 meczów w następnych 40 dniach. Będziemy ustawiać ponad 10. Podzielimy się profitem po 50%” – tak brzmi wprost napisana wiadomość od osoby, która ponoć zajmuje się jedną z organizacji.

Zdawałoby się, że to nie może być takie proste. A jednak, to się dzieje na prywatnych Discordach, w zamkniętej społeczności, która doskonale sobie radzi.

Gdy jedni się starają, drudzy jeszcze przed startem meczu doskonale znają jego wynik. Oczywiście nie wszystkie mecze są ustawiane, ale nawet na tym przykładzie to 10 z 40 gier. W teorii chodzi o zaufane grono, ale sprawa oczywiście wyszła na światło dzienne.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike