w

Valve o pomyśle na nowe dogrywki w CSGO. Pojedynki 1vs1 na kilku różnych arenach

Valve w nawiązaniu do zakończonych już Mistrzostw Świata w piłce nożnej dodało wpis, który stał się sporym viralem.


MŚ wywołały Valve ze snu zimowego i prawdopodobnie podsunęły deweloperom pewien pomysł. W samym CS:GO nie zmienia się już zbyt wiele, a to na pewno byłoby sporym odświeżeniem. Gracze proponują, by działało to także na zwykłym matchmakingu, ale zanim to, to pewnie minęłoby mnóstwo czasu.

Pomysł jest rzucony przez Valve tak po prostu, bez większego kontekstu. Zapewne ktoś miał jakąś wizję i dodał sobie po prostu tweeta. Trudno powiedzieć, czy można to traktować jako jakąś zapowiedź – raczej nie.

Dogrywki w CS:Go

Pomysł jest stosunkowo prosty. W momencie, gdy mecz kończy się wynikiem 15:15, gracze są rozdzielani do 5 aren 1vs1. Toczone są na nich pojedynki, by później wyłonić z nich zwycięzcę.

Czy to mogłoby się sprawdzić? W e-sporcie na pewno tak – dodałoby to sporo emocji, w normalnych grach raczej mocno przeciągałoby sprawę, choć skoro jest to coś nowego, to gracze przywitaliby to z otwartymi rękami.

Na razie trzeba na to patrzeć jako na badanie odzewu graczy. Nie ma konkretnych planów, oficjalnie nie trwają nad tym żadne konkretne prace.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike