w

Valve zupełnie zapomniało o tej funkcji w CSGO, przez co trzeba kombinować z podmienianiem map

Valve, choć w ostatnich latach aktualizowało wiele elementów CS:GO, to o niektórych zupełnie nie pamiętano.


Deweloperzy na przestrzeni ostatnich lat aktualizowali przykładowo wygląd ikonek w głównym menu. Zmieniano wielokrotnie tłumaczenia czy rzeczy, które z perspektywy czasu nie mają większego znaczenia.

W tym wszystkim zdaje się, że studio gdzieś na przestrzeni lat 2016-2018 zupełnie zapomniało, że należałoby przebudować system osiągnięć. Dlaczego? Część z nich ze względu na zmiany CS:GO przestały być możliwe do zdobycia. Teoretycznie.

Osiągnięcia w CS:GO, których nie da się normalnie zrobić

Osiągnięcia nie są jakimś szczególnie ważnym elementem CS:GO, ale skoro są już w grze, to raczej należałoby je aktualizować. Jeden z użytkowników Reddita wprost zapytał, jak ma zrobić wyzwania w tym stylu:

Okazuje się, że jedynym sposobem jest pobieranie map z warsztatu i rozgrywanie na nich meczów w trybie offline, korzystając z “pomocy” botów. To kwestia, która ciągnie się w społeczności Global Offensive już od dłuższego czasu.

Już w 2018 roku 3kliksphilip pokazywał, jak należy wykonywać wyzwania, których teoretycznie nie da się ukończyć. Czy to ze względu na zmiany map pokroju innego zbijania szyb, czy po prostu niedostępności niektórych lokacji.

Czy Valve kiedykolwiek wróci do tej kwestii? Była ona bardzo głośna w 2018 roku właśnie za sprawą tego filmu. Jak pokazuje przykład z Reddita, nadal stanowi to problem i nie zostało w żaden sposób zmienione bądź zwyczajnie naprawione. To, że wyzwań nie da się wykonywać, jest po prostu błędem.