w

Zaskakująca ilość Polaków w CSGO. W końcu coś, w czym Polska jest w absolutnej czołówce

Polacy w CS:GO to temat niesamowicie rozległy, tak samo, jeżeli chodzi o obecną formę profesjonalnych graczy, jak i ogólnie społeczności typowo casualowej.


Na pewno nie można powiedzieć, że Polaków w CS:GO jest mało, natomiast do tej pory nie było jakiegoś sensownego wskaźnika odnośnie tego, jak prezentuje się wielkość polskiej społeczności na tle innych narodowości.

Okazuje się, że naprawdę nie jest źle. Według platformy “leetify”, Polska jest w absolutnej czołówce, jeżeli chodzi o ilość graczy.

Polska naprawdę wysoko

Platforma zebrała dane z około 7 milionów graczy, którzy przewinęli się przez analizowane przez nią mecze. Dzięki temu wiadomo, jak po CS:GO rozkładają się konkretne narodowości. Łącznie 20 krajów stanowi 70% całej społeczności.

Na pierwszym miejscu znajduje się Rosja z wynikiem 11.6%, na drugim mamy USA z 10.66%, natomiast już na trzecim pojawia się Polska. Choć jest to dwukrotnie mniejszy wynik od chociażby USA, to i tak jest nieźle. Według tych nieoficjalnych danych, Polacy stanowią trzecią siłę, jeżeli chodzi o ich ilość.

Za nami jest chociażby Brazylia, Niemcy, Turcja i masa innych krajów. Czy warto w to wierzyć? I tak i nie. 7 milionów przeanalizowanych graczy to na pewno spora baza, natomiast nie wiadomo, jaką metodą i w jakim okresie było to liczone.

Można natomiast wysnuć z tego dość oczywisty wniosek, że Polska ma jedną z najliczniejszych społeczności CS:GO na świecie i z tym raczej nikt nie będzie się kłócił.