w

Bany za posty “simpów” dodających zdjęcia z Cyberpunka 2077. Tego jeszcze nie było

Takiego przypadku chyba jeszcze nie było, by moderacja stwierdziła, że posty “simpów” są szkodliwe.


Społeczność Cyberpunka 2077 skupia się w wielu miejscach, tak samo na Twitterze, na Youtube, jak i na Reddicie. Wiadomo, że każdy subreddit ma swoje określone zasady i problemy. Przykładowo w Overwatchu wszystko jest “zaspamowane” zagraniami meczu, z kolei na subreddicie Cyberpunka większość wpisów dotyczyło… kobiet.

Oczywiście chodzi tutaj o kobiety z gry. Gracze często wymieniali Panam, wstawiali jej zdjęcia, przeróbki. Praktycznie większość dyskusji dotyczyła żeńskich postaci w grze. Moderacja uznała więc, że tego już za dużo.

Bany za “simpowe” posty

W społeczności Cyberpunka 2077 pojawił się komunikat, który ostrzega, że dodawanie zdjęć skupiających się tylko i wyłącznie na adorowaniu i ubóstwianiu żeńskich postaci będą usuwane, a przy powtarzających się przypadkach trzeba będzie znieść 3-dniowego bana.

Co to mówi o graczach? Że wiele miejsca poświęca się głównie kobietom i to one dla wielu stanowią motywację do grania. To także podpowiedź dla CDPR, że większa ilość możliwości związkowych to bardzo dobry kierunek.

Można się spodziewać, że w DLC pojawi się jeszcze większa ilość różnego rodzaju opcji dialogowych, wymiany wiadomości i nie tylko. Deweloperzy muszą wiedzieć, że taka Panam cieszy się ogromnym zainteresowaniem.