w

CDPR pozwane za stan Cyberpunka 2077. Chodzi o liczne błędy oraz wprowadzanie w błąd

Pozew wisiał w powietrzu i ostatecznie został oficjalnie złożony w Los Angeles.


Oficjalnie potwierdzono, że CDPR zostało pozwane. Chodzi tutaj konkretnie o pozew zbiorowy, który skupia się przede wszystkim na licznych błędach Cyberpunka 2077, skutkujących ostatecznie usunięciem gry z oficjalnego sklepu Playstation.

Zarys pozwu zbiorowego jest bardzo ogólny. Póki co Rosen Law Firm szuka osób, które również są niezadowolone z jakości, jaką proponował Cyberpunk 2077 podczas premiery.

Pozew za Cyberpunka 2077

Z oficjalnej strony firmy, która zdecydowała się złożyć pozew, czytamy, że chodzi tutaj o kilka konkretnych punktów. Cyberpunk 2077 miał być niegrywalny na obecnej generacji konsol w związku z wieloma błędami. Finalnie skutkowało to nawet usunięciem Cyberpunka ze sklepu Sony.

Jak ta sprawa rozegra się dalej? Póki co jest to jedna wielka niewiadoma. Trudno powiedzieć, ilu inwestorów dołączy się do pozwu. W tym momencie pisze o tym cały świat, więc na pewno osoby, które nie są zadowolone ze swojej inwestycji, dowiedzą się o całej akcji.

Warto wspomnieć, że Cyberpunk praktycznie co kilka dni otrzymuje dodatkowe aktualizacje, które skupiają się przede wszystkim na naprawie błędów i optymalizacji. Ostatnia łatka dostała oznaczenie 1.06 i jest już od jakiegoś czasu do pobrania. Jak komentują sami gracze, większość błędów da się przeżyć. Najgorsze są po prostu crashe, które niekiedy zmuszają do powtarzania kilkudziesięciominutowych misji.