w

Gracze Cyberpunka 2077 nie mają zamiaru czekać na DLC, więc radzą sobie sami nowymi apartamentami

To już kolejna rzecz, którą deweloperzy zapowiedzieli, a którą realizują gracze.


Cyberpunk jest bardzo specyficzną grą, jeżeli chodzi o nowości. Zazwyczaj działa to tak, że deweloperzy coś zapowiadają i potem trafia do oficjalnie do gry. W produkcji CDPR jest nieco inaczej.

Deweloperzy owszem zapowiadają nowości, a te potem realizowane są przez graczy za pomocą różnego rodzaju modów. Dokładnie tak samo było i tym razem.

Zamiast czekać, gracze sami to wprowadzają

Deweloperzy jakiś czas temu informowali o DLC, które miało dodać alternatywny wygląd apartamentu samego V. Problem w tym, że gdzieś ta kwestia się zagubiła. W teorii to właśnie pod koniec roku miały się pojawiać nowe DLC, przynajmniej tak wynika z roadmapy:

Po patchu 1.3 powinno wejść przynajmniej kilka darmowych dodatków. Skoro jednak ich nie ma, to gracze wzięli sprawy w swoje ręce. Użytkownik Reddita o nicku “ProximaDust” stworzył nie jeden, a trzy różne wystroje apartamentu V.

Każdy z nich jest utrzymany w innym klimacie:

Wygląda to wszystko naprawdę spójniue i nic dziwnego, że gracze już pobierają odpowiednie modyfikacje. Jak to instalować? Na PC sprawa jest prosta, wystarczy przejść do galerii autora i stamtąd pobrać mody. Na konsolach takiej opcji niestety nie ma.