w

Gracze nie wierzą w odpowiedź CDPR na temat kolejnego przełożenia premiery Cyberpunk 2077

Wczoraj pisaliśmy o pojawiających się informacjach na temat możliwego kolejnego przesunięcia premiery Cyberpunka 2077.


Wiadomość o możliwym przełożeniu premiery rozeszła się szerokim echem, by finalnie dotrzeć do CDPR. Jak wskazuje IGN, studio nie zaprzeczyło plotkom, a zamiast tego ponownie potwierdziło datę 10 grudnia 2020.

Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji, premiera miała zostać po raz kolejny przełożona, tym razem już bez konkretnej daty, a jedynie z podanym rokiem, konkretnie 2021.

CD Projekt Red odpowiada

Przedstawiciele studia mieli się skontaktować z IGN i potwierdzić, że Cyberpunk zostanie wydany już bez zmian. Problem w tym, że takie potwierdzenia pojawiały się także ostatnim razem. Na kilkanaście godzin przed ogłoszeniem zmiany daty premiery oficjalne konto na Twitterze informowało, że nie ma żadnych problemów.

W każdym razie teraz znowu takie potwierdzenie się pojawia. Już nie na Twitterze, a bezpośrednio w serwisie IGN.

“Z zasady nie komentujemy plotek, ani spekulacji, ale potwierdzam, że zaktualizowaliśmy wszystkie nasze assety, by potwierdzić nową datę premiery, 10 grudnia.”

Normalnie wszyscy by to uwierzyli. Problem w tym, że podobnie było także poprzednim razem. Użytkownik Twittera, od którego to wszystko się zaczęło, na swoim profilu pisze wprost, że nadal nie jest przekonany.

Ponoć sam słyszał “złe rzeczy”, które dotyczą przesunięcia premiery na przyszły rok. W podobnym tonie komentuje wiele osób, wskazując, że nie byłby to pierwszy przypadek zaprzeczania plotkom, które finalnie okazywały się być prawdziwe.