w

Kiedy po raz pierwszy zapowiedziano Cyberpunka 2077? Wielu już zapomniało

Od pierwszej zapowiedzi Cyberpunka 2077 minęło naprawdę sporo czasu. Część społeczności może już nie pamiętać.


Opóźnienia Cyberpunka 2077 stały się już memem, który zapewne już na zawsze zakorzeni się w społeczności tej produkcji. Mimo to wielu graczy może nie pamiętać kiedy po raz pierwszy zapowiedziano powstanie tej gry, ponieważ od tego wydarzenia minęło naprawdę sporo czasu.

Co ciekawe dość duża różnica występuje między datą zapowiedzi a pierwszym zwiastunem produkcji.

Kiedy zapowiedziano Cyberpunka 2077 i opublikowano jego zwiastun po raz pierwszy?

CD Projekt Red po raz pierwszy ogłosił trwające prace nad Cyberpunkiem 2077 już… 8 lat temu, bo w 2012 roku. Zapewne nikt nie spodziewał się wtedy, że tytuł z niejednokrotnymi opóźnieniami doczeka się premiery dopiero w 2020 roku. Co więcej, sam zwiastun pojawił się dopiero rok później.

Początkowo mieliśmy zobaczyć premierę Cyberpunka 16 kwietnia bieżącego roku, później została przesunięta na 17 września, następnie na 19 listopada, a obecnie jest to 10 grudnia. Tytuł jest obecnie najbardziej opóźnioną produkcją na świecie, a nawet nie doczekał się premiery. Według niektórych opinii opóźnianie Cyberpunka było celowym działaniem PR-u.

Oczywiście duża różnica między zapowiedzią a samą datą premiery może oznaczać, że tytuł będzie naprawdę na najwyższym poziomie.