w

Twórcy Fall Guys o tym, co musi się stać, zanim gra wyjdzie na urządzenia mobilne, Xboxa, Switcha

Fall Guys choć oficjalnie otrzymało zielone światło, jeżeli chodzi o wydanie mobilnej wersji w Chinach, to będzie trzeba na nią jeszcze trochę poczekać.


Fall Guys praktycznie na pewno pojawi się w przyszłości tak samo na Nintendo Switch, jak i urządzeniach mobilnych na systemy Android i iOS. Póki co jednak, deweloperzy chcą przede wszystkim zasłużyć na zaufanie społeczności.

Twórcy mówią o tym wprost w swoich wywiadach wspominając, że Fall Guys teraz tak naprawdę już nie należy do nich, a do samych graczy.

Co musi się stać, żeby wyszła wersja mobilna?

“Lead game designer”, Joe Walsh wspomina o tym podczas jednego z wywiadów dla kanału Garrego Whitta. Jak słyszymy, najpierw twórcy chcą zyskać zaufanie społeczności, a nie wydawać kolejne wersje na różne platformy z nadzieją, że zarobią jak najwięcej pieniędzy.

To zdaje się być bardzo dobrym i zdrowym podejściem. I choć wersje na Switcha, czy Android/iOS wydają się być pewne, to nadal nie wiadomo, kiedy należy się spodziewać portu chociażby na platformę Microsoftu i czy w ogóle kiedykolwiek to się stanie.