w

Pierwsze oficjalne informacje dotyczące FIFA 21 – premiera, przedsprzedaż, nowa generacja konsol i pierwszy zwiastun

W piątek w nocy odbywało się wydarzenie EA Play, podczas którego EA zaprezentowało pierwsze informacje na temat nowej FIFY.

Na EA Play czekało wielu graczy wszelakich gier ze studia EA. To właśnie na tym evencie co roku poznajemy szczegóły dotyczące nowych produkcji, w tym nowej odsłony FIFA. EA ogłosiło datę premiery FIFA 21, dodatki w zestawach przedpremierowych czy zwiastun nowej wersji FIFY.

Zdjęcie

Premiera i cena nowej FIFY

Premiera nowej części FIFA została przesunięta i zaplanowana została na 9 października 2020. Jak co roku gracze mają do wyboru trzy wersje – standardową (270zł), mistrzowską (350zł) i ultimate (399zł). Każda z nich zawiera różne dodatki do trybu Ultimate Team czy kariery, jednak tylko te dwie ostatnie pozwalają zagrać na trzy dni przed premierą. Pojawiła się również informacja, że posiadacze abonamentu EA Access otrzymają 10% zniżki na każdą wersję FIFA 21, FIFA Points oraz przede wszystkim, 10 godzin gry przed premierą.

Edycje gry i DLC

Za zakup edycji standardowej gracze otrzymają 3 złote paczki rzadkich kart, gwiazdę okładki na 5 meczów wypożyczenia, wybór piłkarzy spośród ambasadorów FUT na 3 mecze wypożyczenia oraz specjalne stroje i dekoracje stadionowe.

Zdjęcie

Dla graczy, którzy zdecydują się na wersję mistrzowską, EA przygotowało 12 złotych paczek rzadkich kart i dodatkowo młodą gwiazdę do trybu kariery. Tak jak wspominaliśmy, edycja mistrzowska przyznaje przedwczesny dostęp do gry.

Zdjęcie

Wersja ultimate zawiera 2x więcej paczek niż mistrzowska. Bonusowo, tak jak w przypadku poprzedniej edycji, każdy kto zakupi tę wersję gry przed 14 sierpnia, otrzyma niewymienną kartę „Ones To Watch” w trybie Ultimate Team.

Zdjęcie

Zwiastun gry

Pojawił się również pierwszy trailer nowej FIFY, połączony z nową wersja Madden NFL.  Potwierdzone zostało oczywiste, że FIFA 21 pojawi się na konsolach nowej generacji. Zmianie nie ulegnie silnik, na którym będzie oparta gra – w dalszym ciągu będzie to Frostbite, a gra na PC, PS4 i XBOX One będzie wyglądała tak samo.

Co najważniejsze, EA poinformowało, że gracze będą mogli za darmo przenieść swoje postępy z FIFA 21 na nowe konsole. W nadchodzącej FIFIE nie będzie jednak crossplayu pomiędzy konsolami.

 

Poznaliśmy również kalendarz ogłaszania nowych informacji dotyczących gry. Wszystkie szczegóły mają zostać ogłoszone w sierpniu, zaczynając od gameplayu, a kończąc na Ultimate Team.

EA przygotowało także specjalną stronę, na której wyjaśniono wszystkie potencjalne niejasności dotyczące FIFA 21.

DołączObserwuj
Więcej z FIFA