w

Wykluczenie z rozgrywek piłkarskich przez FIFĘ? Sensacyjne doniesienia z Brazylii

Jak donosi dziennik ESPN Brazil, południowoamerykańska federacja piłkarska CONMEBOL zagroziła drużynom zrzeszonym w niej kontynentalnym banem, jeśli te nie zezwoli na wykorzystanie swojego wizerunku w FIFA 20.


Po tym jak południowoamerykańska federacja piłkarska związała się umową z EA Sports w celu stworzenia specjalnego dodatku z okazji CONMEBOL Copa Libertadores, zażądano od wszystkich klubów zwolnienia swoich praw handlowych i nazwisk kanadyjskiej korporacji. W razie sprzeciwu ma grozić kara w postaci wykluczenia z rozgrywek Copa Libertadores i Copa Sudamericana.

Kolejny etap walki EA z Konami

Kilka klubów z Ameryki Południowej, takich jak Boca Juniors, River Plate, Palmeiras czy Colo-Colo jest obecnie związanych umowami z producentem Pro Evolution Soccer, japońskim Konami. Smaczku tej sytuacji dodaje fakt, że do 2019 roku CONMEBOL samo było związane z Japończykami.

ESPN Brazil pisze także, że kilka klubów, takich jak Sao Paulo czy Boca Juniors nie zgodziły się na żądania federacji. Stawia to pod sporym znakiem zapytania ewentualne przesunięcie premiery dodatku z okazji Copa Libertadores, która zaplanowana jest na 3 marca.

Latem ubiegłego roku EA Sports straciło na rzecz Konami licencję na mistrza Włoch, Juventus FC.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z FIFA