w

Będą nagrody za granie Aren. Duże zmiany w rozdzielczościach i poprawy wydajności!

Epic Games informuje o stanie sceny kompetytywnej w Fortnite!


Nadchodzi kilka ważnych zmian. Chyba tą największą będzie kompletne zablokowanie rozdzielczości do 16:9 w trybach turniejowych. Drugą nowością są nagrody za granie Aren, na ten moment jednak nie wiadomo, czym dokładnie będą. Możliwe, że ostatecznie gracze otrzymają specjalne skórki.

Poniżej pełna informacja od Epic Games!

Otwarte turnieje online Fortnite World Cup zaczynają się 13 kwietnia. Przygotujmy się do nich, mówiąc o aktualizacjach paru funkcji, które pojawią się w grze za moment, a także o wydarzeniach sportowych majaczących na horyzoncie.

TRYB ARENY

Wraz z aktualizacją 8.20 do gry zawitał tryb Areny, a gracze od razu zaczęli zdobywać Rozgłos, pnąc się przez kolejne dywizje aż do ligi mistrzowskiej. Będziemy udoskonalać Arenę, dodawać nowe systemy punktacji, turnieje dla poszczególnych lig i wyjątkowe nagrody za awans do kolejnych dywizji.

Słyszymy skargi na długie kolejki na wyższych poziomach rozgrywek w ramach oficjalnej rywalizacji, dlatego zaczęliśmy pracować nad rozwiązaniem: umożliwieniem gry w czasie oczekiwania! Chcemy, żebyście mogli, będąc w długiej kolejce, skoczyć sobie na jakąś wyspę z trybu kreatywnego lub rozegrać mecz, dzięki czemu rozgrzejecie się przed główną grą. Wiemy, że to dość niestandardowe rozwiązanie i będziemy regularnie aktualizować system dobierania graczy w trybie Areny, by gra była lepsza dla graczy ze wszystkich dywizji.

POPRAWKI WYDAJNOŚCI

Naszym obecnym priorytetem jest przyjrzeć się temu, jak gra działa na wszystkich platformach w późniejszych etapach rozgrywki. Na początek do Fortnite w wersji mobilnej i na konsole zawita opcjonalny licznik klatek na sekundę. To pozwoli nam łatwiej sprawdzić rzeczywistą wydajność gry przy przeglądaniu waszych raportów. Sam licznik zyska też drobne ulepszenie – będzie zawierać minimalną i maksymalną osiągniętą wartość, która pomoże obserwować opóźnienia w wyświetlaniu klatek przy wysokich wartościach kl./s.

Zajmujemy się też problemami z nierówną prędkością wyświetlania kl./s, zacinaniem i wydajnością w późniejszych etapach rozgrywki, o których donosicie nam w swoich zgłoszeniach i które ujawniają się przy analizie rozgrywek oficjalnej rywalizacji. W najbliższych aktualizacjach zamierzamy naprawić często występujące błędy, które powodują, że gra się zacina (co bezpośrednio wpływa na rozgrywkę) i zapewnić wam spójniejsze wrażenia na koniec meczów. Aktualizacja 8.30 zawiera poprawki wydajności renderowania wielowątkowego podczas bardziej obciążających scen na konsolach i komputerach, jak również rozwiązanie przypadków zacinania się gry związanego z pojazdami.

ROZCIĄGANIE ROZDZIELCZOŚCI

Niedługo zmienimy to, jak gra obsługuje niestandardowe rozdzielczości na komputerach PC. Jeśli zachcecie ustawić własną rozdzielność, pole widzenia w pionie będzie zablokowane. Odblokujemy za to poziome, i to we wszystkich trybach, ale w trybach rywalizacyjnych (np. w Arenie oraz turniejach w grze) dostępne będą jedynie proporcje 16:9.

POWTÓRKI PO STRONIE SERWERA

W ostatni weekend przy okazji Turnieju Luxe po raz pierwszy udostępniliśmy graczom powtórki po stronie serwera. Dzięki tym plikom będziemy w końcu mogli wykorzystać narzędzia trybu obserwatora, nad którymi pracujemy. Proces jest na razie ręczny i aby pobrać pliki powtórek i oglądać je na komputerze, skorzystajcie z tych linków:

EUROPA
EUROPA (link alternatywny)

Pracujemy nad tym, aby powtórki były dostępne w kliencie już od aktualizacji 8.30. Tymczasem w każdy weekend będziemy wrzucać pliki powtórek z każdego turnieju sportowego do folderów z linków. Aby obejrzeć powtórki, wykonajcie poniższą instrukcję:

  1. Kliknijcie wybrany folder powtórek w jednym z arkuszy powyżej.
  2. W waszej przeglądarce otworzy się zakładka, w której rozpocznie się automatyczne pobieranie pliku powtórki.
  3. Przejdźcie w grze do zakładki Kariera, a następnie – Powtórki.
  4. Kliknijcie przycisk „Otwórz folder powtórek” w prawej górnej części ekranu, aby otworzyć okno eksploratora, a następnie wybierzcie folder powtórek.
  5. Przenieście plik powtórki pobrany w kroku 2 do folderu otwartego w kroku 4.
  6. Powtórka powinna być od tego momentu dostępna w grze. Możecie ją odtworzyć, przechodząc w głównym menu Fortnite: Battle Royale do zakładki Kariera, a następnie Powtórki.

Nadal pracujemy nad narzędziami do transmisji, dlatego koniecznie przesyłajcie nam swoje opinie w miarę ich ulepszania i dodawania do nich kolejnych funkcji. Chcemy, żeby w przyszłości nasze narzędzia były dostępne w kliencie gry na wszystkich platformach, i to zarówno dla powtórek na życzenie, jak i transmisji rozgrywek. Będziemy czekać na wasze fantastyczne klipy z powtórek na wszystkich kanałach społecznościowych, a najlepszymi z nich podzielimy się ze wszystkimi fanami Fortnite!

ROZGRZEWKA PRZED FORTNITE WORLD CUP

Fortnite World Cup rozpoczyna się 13 kwietnia, a w ostatni weekend przed turniejem organizujemy Rozgrzewkę przed Fortnite World Cup. To ostatni z naszych turniejów treningowych, z pulą nagród w wysokości 500 000 USD, która zostanie rozdzielona znacznie szerzej, niż w poprzednich tygodniach.

Półfinały Rozgrzewki przed Fortnite World Cup odbędą się w sobotę, 6 kwietnia. Każda para, której członkowie dotarli do 6 dywizji ligi profesjonalnej w trybie Areny, będzie mogła wskoczyć do bitwy w czasie trzygodzinnej sesji. 1500 najlepszych par każdego regionu awansuje do finałów w niedzielę, 7 kwietnia.

Pełne zasady Rozgrzewki przed Fortnite World Cup będą dostępne w późniejszym terminie na tej stronie: https://www.epicgames.com/fortnite/competitive/news

U2S

Pamiętajcie, że wszyscy gracze, którzy wezmą udział w finałach Rozgrzewki przed Fortnite World Cup i innych turniejach z nagrodami pieniężnymi, będą musieli włączyć na swoich kontach U2S i połączyć swoje konto z epickim identyfikatorem. Jak to zrobić, dowiecie się z naszej instrukcji.

Możliwe też, że w przyszłości U2S będzie niezbędne do wzięcia udziału również we wcześniejszych rundach, dlatego pamiętajcie, żeby zawsze to sprawdzać. Nasz dział pomocy chętnie zajmie się tymi z was, którzy będą mieli problemy z U2S i prześlą nam zgłoszenie

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite