w

Bug, który pozwala wygrać każdą grę w Fortnite. Czy można zostać za to zbanowanym?

LazarBeam, znany Youtuber Fortnite po raz kolejny zabrał się do testowania błędów, jakie występują w grze.


Praktycznie w każdej grze multiplayer występują błędy i bugi. W Fornitte potrafią być jednak naprawdę szkodliwe. Gracze masowo zaczęli stosować bug, który pozwala na wygrywanie praktycznie każdej jednej gry.

Wszystko za sprawą helikoptera, który pozwala wylecieć tak daleko, że gracze będący na wyspie nie są w stanie go zestrzelić.

Problem z helikopterem

LazarBeam pokazał, na czym dokładnie polega cały trick. Chodzi o wylecenie w ostatnim etapie tak wysoko, by gra nie była w stanie nas uwzględnić. W ostatniej fazie trzeba się leczyć, by nie zginąć od burzy, natomiast zazwyczaj zanim helikopter zdąży opaść, to przeciwnicy już zostają zlikwidowani od burzy.

Innym błędem jest uzyskanie niewidzialności. Coś, co w grze było jeszcze za czasów widmowych kamieni. Teraz uzyskiwane jest za sprawą błędu z kartonem.

Jak zwykle przy takich sytuacjach pada pytanie, czy można zostać za to zbanowanym. Odpowiedź zawsze brzmi tak samo – Tak. To nie znaczy oczywiście, że na pewno gracze otrzymają blokadę. Nawet LazarBeam wspomina, że takich błędów jest mnóstwo, on je nagrywa i nigdy nie miał żadnego zawieszenia, czy bana.

Nie jest to jednak żadną wymówką, a używanie błędów w taki sposób, by uzyskać przewagę może prowadzić do konsekwencji. W tym momencie film ma kilka milionów odsłon i wiele osób tego używa. Jeżeli zdarzy się to w Waszej grze, to przynajmniej będziecie wiedzieli, że przeciwników należy szukać nad Wami, daleko w chmurach.