w

Dlaczego data koncertu Fortnite w Europie wypada 2 dni później? Czy trzeba zmieniać region?

Fanpage Grupa

Epic straszliwie namieszało w datach wydarzenia. O co w tym wszystkim chodzi?


Epic “dostosowało” daty nadchodzącego eventu w Fortnite do konkretnych regionów, wprowadzając nieco zamieszania. Oficjalna wiadomość od Epic podaje następujące daty:

Dodano tutaj konkretne regiony, w efekcie czego pojawiło się wiele różnych zgrzytów w społeczności, że przykładowo EU będzie miało wydarzenie dwa dni po Ameryce. Jest to jednak jeszcze bardziej skomplikowane.

Na polskiej grafice Epic prawdopodobnie nie umieściło czasu polskiego, a EDT, oznacza to tyle, że 18:00, 6 sierpnia to w rzeczywistości 12:00 czasu polskiego. Czyli z tej grafiki wynika, że:

Amerykanie będą mogli obejrzeć event 6 sierpnia 2021, w piątek o godzinie 12:00, dokładnie w samo południe. Globalna premiera przewidziana jest na 7 sierpnia, środę, na sobotę 19:00 czasu polskiego. Tymczasem premiera w Europie została zaplanowana na 8 sierpnia 2021, czyli na nadchodzącą niedzielę, na godzinę 16:00.

Nie trzeba zmieniać regionów

Chcielibyśmy napisać konkretnie, kiedy będzie można obejrzeć ten event w Polsce, ale sami nie mamy pewności. Na pewno Epic potwierdziło, że nie będzie trzeba zmieniać regionów i to jest jedynym pewniakiem:

Są to zwyczajnie “optymalne” terminy wydarzenia dla konkretnych regionów, natomiast zupełnie nie tłumaczy to tego, dlaczego w grze mamy inne daty, rozpoczynające się od 7 sierpnia.

Trzeba więc do końca obserwować komunikaty. Na ten moment Polacy dostali dwie różne informacje. W grze jest wyraźnie podany 7 sierpnia 00:00, natomiast na oficjalnej stronie 6 sierpnia, godzina 18:00 (z tym, że porównując komunikaty Amerykanów, wynika tyle, że to 6.00 EDT):

Nic dziwnego, że społeczność jest mocno zdezorientowana, bo w jednym miejscu jest napisane zupełnie co innego, niż w drugim. Dodatkowo na grafice promocyjnej mamy 6 sierpnia: