w

Dlaczego Epic zbanowało 11-latka grającego w Fortnite dokładnie na 1094 dni?

Epic właśnie zbanowało jednego z młodych graczy. Za co konkretnie?


Fortnite ma wielu młodszych graczy. Niektórzy z nich są naprawdę dobrzy. Na tyle, że próbują swoich sił w kompetytywnych trybach Fortnite. Niestety, regulamin Epic Games jest nieugięty.

W przeszłości były już takie blokady i powodowały one niesamowite kontrowersje w społeczności. Teraz ponownie Epic chcąc nie chcąc musiało zbanować 11-latka.

Ban na ponad 1000 dni

Gracz o nicku “BotyyFnm” otrzymał od Epic Games dotkliwego bana. Normalnie można by było uznać, że jest to bardzo nietypowa blokada. Dlaczego? Deweloperzy zdecydowali się zawiesić możliwość grania na 1094 dni.

Powód to “other“, natomiast zawsze w takich przypadkach chodzi o jedno – o granie w trybach kompetytywnych bez ukończonych 13 lat. “BotyyFnm” nie ma wymaganego wieku i próbował swoich sił w turnieju o pieniądze. Co więcej, szło mu na tyle dobrze, że od razu został zauważony.

Młody grając na Oceanii za pomocą telefonu był w stanie zajmować pierwsze miejsca w kolejnych turniejach, zgarniając sporą ilość kasy. Historia ta jednak musi się skończyć przynajmniej na 1094 dni. Do tego czasu możliwość grania w turniejach została mu zabrana. Nadal może normalnie bawić się w “zwykłych” trybach.