w

Dlaczego Jacob odchodzi od streamowania Fortnite na Youtube?

Fot. youtu.be/qKQ6kANZvBw

Jacob, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów oficjalnie ogłosił, że przestaje streamować na Youtube.


W świecie streamerów od zawsze był podział na tych, którzy wybierają Youtube, Twitch, Facebooka, czy kiedyś Mixera. Teraz wydaje się, że wszyscy przekonują się, że jeżeli chcą traktować streamowania na poważnie, to raczej w grę wchodzi tylko jedna platforma.

Youtube służył do streamowania głównie youtuberom, których głównym zajęciem było nagrywanie filmów, a transmisje na żywo traktowali bardziej jako zabawa, lub urozmaicenie contentu.

Jacob kończy streamowanie na Youtube

W grę wchodził jeszcze Facebook, natomiast z tego co mówi Mandzio, mimo ogromnych pieniędzy serwis Marka Zuckerberga nie daje praktycznie żadnych szans na rozwój. Pozwala jedynie się wzbogacić.

W tym wszystkim Jacob postanowił, że chce dołączyć do innych i oficjalnie zakończyć streamowanie na Youtube. Właśnie teraz trwa ostatni stream na platformie Google. Jak słyszymy w filmie, jest to podyktowane głównie odzewem widzów, którzy chcieli oglądać Jacoba na Twitchu.

(…) wolelibyście streamki na Twitchu, czy na Youtube, dlaczego tu, dlaczego tam, dlaczego nie, dlaczego coś. Tych pytań było bardzo dużo i mogę wam już oficjalnie odpowiedzieć na to pytanie (…) Ja ogólnie mam ochotę spróbować czegoś nowego, czytałem te wasze plusy, minusy i wydawało mi się, że te plusy zdecydowanie przeważały te minusy (…)

Oznacza to tyle, że Jacob nie kończy ze streamowaniem ogólnie, a jedynie zmienia platformy. Na pewno jego obecność na TTV mocno namiesza, bowiem na Youtube ogląda go kilka, kilkanaście tysięcy osób.

Twitch otwiera nowe możliwości streamowania różnych produkcji takich, jak przykładowo Among Us, więc widzowie mogą się spodziewać wielu ciekawych nowości.