w

Dlaczego PC nie dostaje takich pakietów, jak Playstation i Xbox?

Fanpage Grupa
EPIC GAMES

Wczoraj do Fortnite wyszedł nowy pakiet dla posiadaczy Playstation. Dlaczego nie otrzymają go prawdopodobnie nigdy osoby z PC?


Zarówno Xbox, jak i Playstation otrzymują dodatkowe, darmowe przedmioty kosmetyczne do Fortnite. Mogą to być skórki, lotnie, plecaki, czy efekty spadania.

Tymczasem gracze PC nie mają dla siebie tego typu gratisów, ale czy na pewno?

Pakiety dla Xbox i Playstation

PS i Xbox współpracują z Epic Games na płaszczyźnie wydawania dodatkowych przedmiotów kosmetycznych. Nie ma oficjalnej informacji, ale można się domyślić, że producenci sprzętu są w jakiś sposób dogadani z twórcami Fortnite i na tej zasadzie gracze różnych platform mogą odbierać nagrody.

EPIC GAMES / PAKIET DLA PLAYSTATION

Przypomnijmy, że Xbox to Microsoft, a Playstation to Sony. Czyli za dwoma produktami stoją dwie różne marki.

W przypadku PC tak nie ma

Komputery osobiste nie są produkowane tylko przez jednego producenta. Płyta główna, karta graficzna, ram i wiele innych podzespołów pochodzi od różnych firm. Oznacza to tyle, że nikt nie ma interesu w tym, by darmowymi przedmiotami obejmować wszystkich graczy na PC.

Ale gracze pecetowi także mają swoje darmowe przedmioty

Skoro komponenty tworzą różne firmy, to własnie one mogą zająć się organizacją różnych akcji z darmowymi przedmiotami. I tak faktycznie się dzieje. NVIDIA ma swoje gratisy, dodawane do kart.

EPIC GAMES / NVIDIA

Pamiętajmy także o producentach telefonów. Galaxy i Honor także mają swoje promocje ze skinami. Oznacza to tyle, że wszyscy posiadacze PC nie zostali do tej pory skupieni, jako jedna społeczność i jedni odbiorcy. Powodem jest różnorodność podzespołów, z jakich składają się komputery.

Nie wyklucza to jednak możliwości, by w którymś momencie przedmioty kosmetyczne zostały rozdane wszystkim graczom na PC.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite