w

Dlaczego tak naprawdę nowy sezon w Fortnite został przedłużony?

Przedłużenie nowego sezonu w Fortnite wywołało ogromne emocje. Dlaczego jednak nie można za to winić Epic Games?


Przedłużenie 2 sezonu 2 rozdziału tym razem nie było zależne od tego, że Epic zrobiło coś źle, albo, że deweloperzy nie wyrobili się w wyznaczonym terminie. Studio nie miało tak naprawdę szans przewidzieć, że świat dosłownie stanie na głowie.

W Polsce nie odczuwamy w zasadzie większych skutków tego, co właśnie dzieje się w USA, natomiast należy pamiętać, że Epic Games swoją główną siedzibę ma właśnie w Ameryce.

Dlaczego przedłużono sezon?

Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo. W sieci jest wiele różnych nagrań, jak w USA demolowane są sklepy, markety, różne salony samochodowe etc. Palone są też losowe pojazdy, a na ulicach trwają ogromne protesty.

Wszystko powoli wracało do normy po całym zamieszaniu z wirusem, a teraz doszedł ten bardzo przykry incydent. To nie tak, że Epic miało szansę uniknąć przesunięcia sezonu, po prostu robią to, co inni i wydaje się, że to słuszny wybór. Zdrowie pracowników, ich rodzin i bezpieczeństwo wszystkich pracujących w Epic wydaje się być czymś nadrzędnym.

Warto wspomnieć, że teraz większość deweloperów, producentów sprzętu etc. przekłada swoje wydarzenia. Sony odwołało prezentację Playstation, Xbox również się wstrzymał od wszelkich ogłoszeń. Infinity Ward nie tyle przesunęło nowy sezon, co po prostu go wstrzymano. Epic nie jest jedyne.

Dlaczego tak? Producenci i deweloperzy uważają, że w tym okresie należy skupić się przede wszystkim na temacie równości i wysłuchać osób, które mają w tym coś do powiedzenia. Nie chcą, by uwaga wszystkich ludzi skupiała się na grach.

“Ostatnie wydarzenia brutalnie przypominają nam o nieustannej niesprawiedliwości społecznej – od pogwałcenia podstawowych praw człowieka po skutki rasizmu, zarówno jawnego, jak i dyskretnego, wobec ludzi o innym niż biały kolorze skóry. Jesteśmy w pełni świadomi bólu, jaki obecnie odczuwają nasi przyjaciele, rodziny, członkowie zespołu, gracze i społeczności.

Czy Epic na tym straci?

Bardzo możliwe, że Epic odczuje ponowne przedłużenie sezonu. Prawda jest taka, że szykuje nam się kilkanaście dni stosunkowej nudy. To jednak działanie w imię czegoś więcej, niż po prostu popularności gry. Warto wspomnieć także, że 2 czerwca miała miejsce premiera Valoranta, która ze względu na tę sytuację praktycznie nie została zauważona.

Wcale więc nie jest to zła decyzja ani ze względu na graczy, ani obecną sytuację na świecie.