w

Epic chce stworzyć film o Fortnite. Dlaczego informacja o tym wywołują salwy śmiechu w branży?

Fanpage Grupa

Informacje o filmie Fortnite pojawiały się tak naprawdę od lat. Teraz ponoć plany znacznie przyspieszyły i już pozyskano konkretne osoby gotowe do realizacji takiego przedsięwzięcia.


Fabuła Fortnite jest tak zakręcona, że mało kto kojarzy wszystkie możliwe wątki. Oczywiście wszyscy wiedzą o pętli, o agentach, natomiast złączyć to wszystko w jedną logiczną całość byłoby naprawdę trudno.

A jednak coś takiego może się wydarzyć. Według najnowszych przecieków, Epic jest w trakcie tworzenia swojego własnego filmu o Fortnite. Ponoć jest to spowodowane bezpośrednio sporem z Apple i Google, deweloperzy chcą szybko rozszerzyć swoją działalność i pozyskać dodatkowe środki.

Film z Fortnite po raz kolejny

O filmie Fortnite wszyscy słyszeli już dobre kilka lat temu. Wówczas finalnie nic takiego nie wyszło, a ludzie bardziej się śmiali z takiej koncepcji, niżeli brali ją na poważnie. Teraz jest z resztą tak samo.

“theinformation” podaje, że film miałby być sposobem na rozszerzenie działalności. Reakcje? Przykładowo Kotaku, jeden z największych serwisów o grach pisze w swoim nagłówku:

“Widziałem piekło i jest to Epic myślące o filmie Fortnite”

Wiele przez te kilka lat się nie zmieniło i prawdopodobnie nie zmieni, dopóki ten film nie wyjdzie. Ludzie reagują bardziej śmiechem, nie brakuje komentarzy, że na film jest zwyczajnie za późno.

Póki co wiadomo o tym stosunkowo niewiele. Źródła ponoć przekazały informację o tym, że Epic zatrudniło kilka osób z Lucasfilm i zaczęły się konkretne działania.

Trudno powiedzieć, czy będzie to film wyświetlany w kinach, czy może jakieś doświadczenie wewnątrz samego Fortnite. I przede wszystkim, o czym to będzie – fabuła gry, czy może jakaś historia przykładowo Midasa, Królowej, albo Łyby?