Epic Games o optymalizacji, poprawach i nowościach w Fortnite!

Fortnite

Reklama

Epic Games opublikowało informacje o nadchodzących zmianach i nowościach, jakie zobaczymy w kolejnych tygodniach.

Reklama


Zobaczcie, co twórcy Fortnite napisali na swoim blogu:

Czołem wszystkim!

W tym tygodniu omówimy krytyczne błędy, które wykryliśmy w ten weekend, nowe funkcje gry oraz naszą planowaną sesję pytań i odpowiedzi nt. gry turniejowej.

Reklama

WEEKENDOWE PROBLEMY

W zeszłym tygodniu wykryliśmy krytyczny błąd, który mógł zablokować gracza w pojeździe bez możliwości opuszczenia go. Na razie postanowiliśmy ominąć problem wyłączając wszystkie pojazdy, zamiast decydować się na grę finałową z błędami. Uznaliśmy, że usunięcie pojazdów będzie uczciwsze wobec graczy, gdyż zapobiegnie ryzyku przegranej w finałach na skutek czynników poza kontrolą gracza.

W związku z krytycznym błędem, powodującym blokowanie graczy wewnątrz pojazdów, na ten weekend wyłączymy pojazdy w trybie Areny i otwartych kwalifikacjach online Fortnite World Cup. Planujemy przywrócić pojazdy w trybach turniejowych w przyszły weekend, po wydaniu poprawki w ramach wersji 9.10.

Wykryliśmy również kilka błędów dotyczących dźwięku – w pewnych sytuacjach strzały wytłumiają odgłosy budowania, a odgłosy lądowania graczy bywały wyciszane przy określonej prędkości. Dzięki zgłoszeniu błędu i plikom powtórek nadesłanym przez CouRage zidentyfikowaliśmy te błędy i zostaną one usunięte w wersji 9.10, w ramach ogólnych poprawek dźwięku.

INFORMACJA NT. ROZDZIELONYCH PAR

W zeszłym tygodniu, w artykule o komunikacji, wspomnieliśmy o problemie rozłączonych połówek par, dotyczącym niektórych w otwartym turnieju online Fortnite World Cup. W ten weekend dokonaliśmy zmian w logice gry wobec takich par.

W szóstym tygodniu gracze, których partner z pary został rozłączony podczas wczytywania wyspy startowej, będą mogli opuścić grę bez konsekwencji do czasu startu busa bojowego. Po starcie, jeśli osamotniony gracz został w grze, drużyna będzie zmuszona uznać taki mecz.

Planujemy dodać komunikat w grze informujący o tej zmianie, by w kolejnych tygodniach było to jasne i czytelne. Zamierzamy wprowadzić tę poprawkę przed kolejnym tygodniem gier w parach.

NADCHODZĄCE POPRAWKI RÓWNOWAGI W GRZE

Uznaliśmy, że musimy lepiej wyjaśniać intencje leżące u podstaw różnych zmian w Battle Royale. Poczynając od wersji 9.01 zamierzamy przedstawiać wam szerszy kontekst ważniejszych zmian w grze.

W tym tygodniu zmieniliśmy Tommy Guna, Kulojazd, kompaktowy pistolet maszynowy i strumienie powietrzne.

PRZYTRZYMAJ, ABY ZAMIENIĆ

Pierwotnie wprowadziliśmy tę funkcję, by usprawnić zbieranie łupów na początku gry i ułatwić wstawianie broni i przedmiotów w odpowiednie pola. Od czasu jej wprowadzenia usunęliśmy kilka błędów i wprowadziliśmy pewne usprawnienia, lecz zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy z was woleliby nie używać jej wcale.

W nadchodzącej wersji wprowadzimy opcję włączenia/wyłączenia tej funkcji, dzięki czemu będziecie mieć możliwość wyboru.

WYDAJNOŚĆ

Przy okazji rozpoczęcia sezonu 9 wykryliśmy kilka przypadków pogorszenia wydajności na konsolach, Switchu i w wersji mobilnej. Od tamtej pory prowadziliśmy wewnętrzne badania nad przyczyną tych problemów i możliwością poprawienia sytuacji w kolejnych wersjach.

W wersji 9.01 ze środy wprowadziliśmy kilka doraźnych poprawek, np. szybsze wczytywanie poziomów na wszystkich platformach. Wczytywanie poziomów na bieżąco usprawnia pobieranie danych i zmniejsza liczbę sytuacji, w których dochodzi do rozmycia tekstur obiektów.

W ramach pracy nad kolejną aktualizacją (9.10) i przyszłymi wersjami nieustannie pracujemy nad wydajnością gry i usprawnieniem wczytywania poziomów na wszystkich platformach.

SESJA PYTAŃ I ODPOWIEDZI

Oprócz cotygodniowych spotkań w najbliższych tygodniach urządzimy również sesję pytań i odpowiedzi na subreddicie sportowego Fortnite. Będzie ona poświęcona przede wszystkim pytaniom dotyczącym gry turniejowej w Fortnite. Datę i godzinę podamy, gdy ustalimy konkretne szczegóły.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej