w

Epic Games usunęło całkiem ważną funkcję w Fortnite. Gracze nie są zadowoleni

Reklama

Epic Games usunęło całkiem ważną funkcję w Fortnite. Gracze nie są zadowoleni.


​Ostatnia aktualizacja wprowadziła całkiem sporo nowości. Gracze początkowo byli bardzo zadowoleni z aktualizacji, a update zapowiadał się na bardzo solidny.

Niestety, pewna ważna rzecz została usunięta z gry. Wzbudziło to ogromne kontrowersje oraz krytykę w stronę twórców. Co usunęli deweloperzy, że spowodowało to takie zamieszanie?

Epic usunęło z gry ważną mechanikę

Reklama

Aktualizacje zwykle nie powodują wiele kontrowersji, ale niestety ta zdecydowanie to sprowadziła. Podczas przerwy technicznej pojawiły się domysły, ze twórcy usunęli istotną funkcję. Dopiero po zakończeniu prac, gracze się bardzo rozczarowali jedną rzeczą.

Twórcy usunęli kompletnie rzadkości przedmiotów z gry. Mówimy tutaj o takich, które zaczynają się od pospolitych a kończą na legendarnych.

Reklama

Wiele graczy jest niezadowolonych z tej zmiany. Skiny w szafce są sortowane teraz alfabetycznie.

Niektórzy czasami mają błąd, w którym skiny mają nieprawidłową rzadkość (Marvel oraz inne nadal zostały w grze).

  • Przykład błędu (skin Ariany)

Oberwało się również Ratowaniu Świata. Wszystkie przedmioty mają teraz „niemożliwą” rzadkość. Co ciekawe, deweloperzy ustawili kolor z zielonkawego na niebieski. W sieci trochę osób śmiało się z tej zmiany.

Epic wydało krótki komentarz odnośnie tej sytuacji, ale nie został on odebrany pozytywnie. W skrócie, twórcy nie zmieniają swojej opinii na ten temat. Argumentują to chęcią  „uproszczenia” szafki, jednak szybko to odbito.

Jeden z bardziej znanych leakerów – ShiinaBR podzielił się swoim zdaniem na ten temat. Komentarz ten zdobył znacznie więcej polubień niż post twórców.

Mówicie, że chcecie uprościć grę (może być to dobrym pomysłem, jeśli zostanie to dobrze wykonane), ale w tym samym czasie przeszliśmy z prostego, schludnego i ładnego designu szafki na obecnie najbardziej skomplikowany jej interfejs, jaki kiedykolwiek mieliśmy (…)

  • Stara szafka

  • Nowa szafka

Jest szansa, że deweloperzy zdecydują się na cofnięcie tej zmiany, ale to mało prawdopodobne. Warto śledzić informacje od kont społecznościowych Epica, bo jeśli sytuacja ma się zmienić, to na pewno pojawi się tam stosowne odniesienie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite