w

Epic oficjalnie otworzyło studio w Polsce. Czy Polacy będą pomagać przy rozwoju Fortnite?

Fanpage Grupa

Epic oficjalnie potwierdziło, że przejęło polskie studio, mające swoją siedzibę w Łodzi.


Epic, ale i samo Fortnite miało wiele wspólnego z Polską, szczególnie na pierwszych etapach tworzenia gry, kiedy jeszcze nie było mowy o Battle Royale. Dlatego teraz gracze bardzo podekscytowali się na wieść, że Epic otwiera w Polsce studio.

Na czele studia staną osoby z Plastic odpowiedzialne za produkcje, których zapewne nie będziecie w ogóle kojarzyć – Bound, Datura oraz Linger in Shadows.

Czy to coś zmienia w Fortnite?

Epic większości osób w Polsce kojarzy się z Epic Store i Fortnite, może ewentualnie z silnikiem Unreal Engine 4. Nic więc dziwnego, że większość od razu pomyślała, że nowe studio w jakiś sposób związane jest z Fortnite.

Tak naprawdę w tym momencie jeszcze tego nie wiadomo, natomiast Plastic zajmowało się czymś innym. W oficjalnym komunikacie czytamy, że będzie chodziło o tworzenie “oryginalnych, samodzielnych doświadczeń”, więc raczej mowa tutaj o nowych projektach, niezwiązanych z Fortnite.

To nowe studio skupi się na tworzeniu oryginalnych, samodzielnych doświadczeń, które przesuwają granice grafiki i tworzenia gier.

Na rozwój wydarzeń na pewno trzeba poczekać, póki co studio poszukuje osób do pracy. Na pewno jest to ciekawa informacja, która może nieco namieszać w przyszłości. W Polsce jest mnóstwo osób, które mogłyby podsunąć Epic nowe pomysły i kierunki rozwoju, niekoniecznie na podstawie Fortnite.