w

Epic potwierdza nowe ustawienia czułości i ogłasza tryb Mordownia!

Fanpage Grupa
epicgames.com/fortnite/pl/news/aim-high-test-your-skills-in-the-combine

Zaledwie kilka godzin temu pisaliśmy o możliwych nowościach w kwestii czułości Fortnite.


Faktycznie, mieliśmy rację. Epic Games ogłosiło zmiany i nowe możliwości w kwestii czułości kontrolerów. Zmiany wejdą w życie wraz z aktualizacją 10.40, na której ogłoszenie czekamy z niecierpliwością.

W aktualizacji 10.40 poprawiamy ustawienia wspomagania celowania oraz czułości kontrolerów. Mamy również nowy tryb o nazwie Mordownia, w którym możecie sprawdzić te zmiany, rywalizując o najszybszy czas ukończenia wyzwania! Poniżej znajdziecie więcej informacji na temat zmian i nowości.

ZMIENIONA CZUŁOŚĆ KONTROLERA

Zmodyfikowaliśmy czułość kontrolera i dodaliśmy nowy ekran związanych z nią opcji. Obecnie do wyboru jest 10 ustawień czułości, ale na ekranie Ustawienia zaawansowane znajdziecie narzędzia umożliwiające bardziej precyzyjne ustawienia. Oto pełna lista opcji:

Podstawowa czułość
Pl1.png

 • Czułość rozglądania się: określa szybkość, z jaką można się rozglądać.
  • Poprawiliśmy celowanie po skosie, by było spójniejsze bez względu na stosunek czułości w poziomie i w pionie.
 • Czułość celownika: określa szybkość rozglądania się podczas celowania z broni.
 • Mnożnik czułości w trybie budowania: mnożnik czułości rozglądania się podczas budowania. Wartości mniejsze od 1 zmniejszają czułość w trybie budowania, a wartości większe od 1 zwiększają czułość w trybie budowania.
  • Przykładowo, mnożnik budowania wynoszący 3.0 oznacza, że w trybie budowania będziesz rozglądać się trzy razy szybciej.
 • Mnożnik czułości w trybie edycji: mnożnik czułości rozglądania się podczas edycji. Wartości mniejsze od 1 zmniejszają czułość w trybie edycji, a wartości większe od 1 zwiększają czułość w trybie edycji.
 • Zwiększono maksymalne ustawienia mnożników w trybie budowania i edycji.
  • Maksymalnie: x 5
  • Domyślnie: x 1
  • Minimalnie: x 0,1

Zaawansowane – czułość rozglądania się
Pl2.png

 • Szybkość rozglądania się w poziomie: określa szybkość rozglądania się w lewo i w prawo.
 • Szybkość rozglądania się w pionie: określa szybkość rozglądania się górę i w dół.
 • Przyspieszenie obrotu w poziomie: dodatkowe zwiększenie szybkości obrotu w lewo/prawo przy pełnym wychyleniu drążka rozglądania się na padzie. Umożliwia szybsze rozglądanie się bez utraty precyzji. Ustaw wartość 0%, by całkowicie wyłączyć przyśpieszenie w poziomie.
 • Przyspieszenie obrotu w pionie: dodatkowe zwiększenie szybkości pochylenia do góry/w dół przy pełnym wychyleniu drążka rozglądania się na padzie. Umożliwia szybsze rozglądanie się bez utraty precyzji. Ustaw wartość 0%, by całkowicie wyłączyć przyśpieszenie w pionie.
 • Czas przyśpieszania obrotu: czas osiągnięcia pełnego przyspieszenia obrotu po pełnym wychyleniu drążka rozglądania się na padzie. Ustawienie wartości 0 s sprawi, że przyśpieszenie włączy się natychmiast.
 • Natychmiastowe przyśpieszanie obrotu podczas budowy: włącz tę opcję, by zignorować czas przyśpieszania w trybie budowania. Szybkość obrotu osiągnie maksimum natychmiast w momencie pełnego wychylenia drążka w trybie budowania.

Zaawansowane – czułość celownika
Pl3.png

 • Czułość celownika w poziomie: określa szybkość rozglądania się w lewo i w prawo podczas celowania z broni.
 • Czułość celownika w pionie: określa szybkość rozglądania się górę i w dół podczas celowania z broni.
 • Przyspieszenie obrotu w poziomie (celownik): dodatkowe zwiększenie szybkości obrotu w lewo/prawo przy pełnym wychyleniu drążka rozglądania się na padzie podczas celowania z broni. Umożliwia szybsze rozglądanie się bez utraty precyzji. Ustaw wartość 0%, by całkowicie wyłączyć przyśpieszenie w poziomie.
 • Przyspieszenie obrotu w pionie (celownik): dodatkowe zwiększenie szybkości pochylenia do góry/w dół przy pełnym wychyleniu drążka rozglądania się na padzie podczas celowania z broni. Umożliwia szybsze rozglądanie się bez utraty precyzji. Ustaw wartość 0%, by całkowicie wyłączyć przyśpieszenie w pionie.
 • Czas przyśpieszania obrotu (celownik): czas osiągnięcia pełnego przyspieszenia obrotu po pełnym wychyleniu drążka rozglądania się na padzie podczas celowania z broni. Ustawienie wartości 0 s sprawi, że przyśpieszenie włączy się natychmiast.

Zaawansowane – czułość
Pl4.png

 • Czas tłumienia rozglądania się: określa, ile czasu potrwa osiągnięcie spodziewanej szybkości obrotu po wychyleniu drążka rozglądania się na padzie. Umożliwia to dokonywanie małych zmian kierunku poprzez szybkie ruchy drążkiem. Ustawienie wartości 0 s całkowicie wyłączy tłumienie.
 • Krzywa czułości rozglądania się: określa sposób przetwarzania danych z drążka rozglądania się na padzie. Opcja liniowa wykorzystuje niezmienione dane z drążka. Opcja wykładnicza osłabia działanie mniejszych ruchów drążka, co zwiększa precyzję sterowania.
 • Siła wspomagania celowania: określa siłę stosowanego wspomagania celowania. Ustawienie wartości 0% całkowicie wyłączy wspomaganie celowania. Obniżanie tego ustawienia nie jest wskazane.

Dodaliśmy również możliwość przywrócenia klasycznego sterowania.

ZMIENIONE WSPOMAGANIE CELOWANIA NA KONTROLERZE

Wprowadziliśmy nowy system wspomagania, który analizuje pozycję celów na ekranie, zapewniając spójniejsze celowanie niezależnie od odległości od celu. Siła wspomagania celowania jest dostosowywana do odległości od celownika. Obecnie funkcja ta monitoruje wiele celów jednocześnie i dobiera siłę wspomagania na podstawie specjalnego algorytmu kompensującego. Jest to pomocne w sytuacjach, w których funkcja wspomagania celowania skupiona na określonym celu przełącza się na nowy cel, gdy tylko pojawi się on na ekranie. Usunęliśmy również opcję przeskakiwania na cel (tzw. „spamowanie lewego spustu”), ponieważ uważamy, że po udoskonaleniu systemu wspomagania celowania stała się niepotrzebna. Poza tym celownik zmienia teraz kolor na czerwony, gdy zostanie skierowany na wrogi cel znajdujący się w skutecznym zasięgu, czyli zanim nastąpi spadek obrażeń broni w związku z odległością.

MORDOWNIA

Na koniec zostawiliśmy Mordownię, czyli tryb, w którym sprawdzicie swoje umiejętności i pamięć mięśniową! Celem jest jak najszybsze dotarcie do końca oraz eliminowanie celów po drodze. Poćwiczcie z różnymi ustawieniami, potrenujcie celowanie przed meczem albo rywalizujcie ze znajomymi lub innymi graczami o najlepszy czas w rankingu. W każdym rankingu można sortować czasy według metody sterowania – myszki i klawiatury, kontrolera lub ekranu dotykowego. Pochwalcie się najlepszymi czasami w naszych mediach społecznościowych, używając hasztaga #FortniteCombine! Kto będzie najszybszy?

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite