w

Fortnite jest niedostępne w Google Play i iOS. Wszystko o pozwie Epic przeciwko Apple i Google

Reklama

Epic wczoraj złożyło pozew przeciwko Apple i Google.

Reklama


Wczoraj Epic zdecydowało się na bardzo odważny ruch, mianowicie na ominięcie systemu płatności Apple, stosując w wersji mobilnej własny sposób płacenia za V-Dolce. Dzięki temu studio było w stanie obniżyć cenę V-Dolców o 20%.

Mało kto spodziewał się, że twórcy Fortnite zdecydują się pójść z Apple na wojnę, ale właśnie tak się stało. Po ominięciu systemu płatności, Apple wyrzuciło Fortnite z iOS. W nocy to samo stało się z Fortnite na urządzeniach z systemem Android.

Wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Epic rzeczywiście wczoraj pokazało dokumenty prawne i wprost powiedziało, że chce zakończyć monopol Apple i przyjmowanie ich wszystkich zasad za sprawą pozwu. Oznacza to tyle, że posiadacze iPhonów w tym momencie nie będą mogli zaktualizować, ani pobrać Fortnite. Prawdopodobnie nowy sezon nie będzie dostępny na urządzeniach z iOS.

Dzisiaj w nocy Fortnite zniknął także ze sklepu Google Play. Prawdopodobnie z tego samego powodu. W tym przypadku Epic także złożyło pozew.

Twórcy Fortnite wypuściło specjalny film, będący parodią reklamy Apple, który pojawił się na Królewskiej Imprezie i we wszystkich mediach związanych z Fortnite.

Video

Nie wiadomo, jak to się dalej potoczy. Posiadacze Androida będą mogli spokojnie grać instalując plik APK, w przypadku iOS to o wiele trudniejsza kwestia. Istnieje szansa, że Epic nie dogada się z Apple do nowego sezonu, a posiadacze urządzeń z nadgryzionym jabłkiem nie będą mieli możliwości gry w nowy, 4 sezon.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite