w

Gdzie w Fortnite obecnie najczęściej występuje ostatnia strefa? Ta część mapy jest aktywniejsza

Fanpage Grupa

Gracze Fortnite przeprowadzili prosty eksperyment. Grając zapisywali, gdzie w ich meczach najczęściej wypada ostatnia strefa.


Tego typu eksperymenty były przeprowadzane w przeszłości, ale ten jest zdecydowanie najnowszy. Niestety, bierze pod uwagę tylko 25 meczów, więc jego wiarygodność jest dość mocno ograniczona. W każdym razie nawet na takiej próbie widać, gdzie najczęściej wypada obecnie strefa.

Trudno powiedzieć, czy jest to dostosowane do poziomu lobby, czy po prostu Fortnite bardziej lubi ten konkretny obszar mapy. W większości gier strefa wypadała praktycznie w tej samej okolicy.

Gdzie warto się przemieszczać?

To pokazuje między innymi, w jakich rejonach mapy opłaca się obecnie kręcić. Aktywniejszym obszarem jest dół po prawej stronie. Naturalnie nie ma gwarancji, że strefa zawsze akurat tam wypadnie, ale jest na to największa szansa.

Możliwe, że Epic coś pozmieniało i lobby na jakichś poziomach ma swój “wzór”, który w tym przypadku sprowadza się do strefy ciągle w mniej więcej tym samym miejscu. Nadal trzeba pamiętać, że to tylko 25 gier, więc tak naprawdę nic nie jest tutaj pewne.