w

Gracze Fortnite chcą mieć opcję unikania konkretnych graczy w swoich meczach

W społeczności Fortnite pojawiła się nowa, całkiem ciekawa propozycja.


W Fortnite jest kilka problemów, które nigdy nie zostały do końca rozwiązane. Jednym z nich jest między innymi likwidowanie streamerów i youtuberów podczas ich transmisji na żywo.

Tzw. “stream sniping” niesamowicie utrudnia niektórym grę i mimo wielu narzędzi od Epic Games, problem dalej występuje.

Unikanie graczy w Fortnite

Teraz Ninja i Sypher2k wychodzą z inicjatywą, by w Fortnite znalazła się nowa opcja. Chodzi tutaj o możliwość unikania konkretnych graczy, którzy nas zlikwidowali. W zamyśle miałoby to rozwiązywać problem ze stream snipowaniem.

Coś podobnego funkcjonuje między innymi w Overwatch, natomiast tam da się unikać jedynie sojuszników. Tutaj chodzi o przeciwników, co budzi pewne wątpliwości. Gracze zapewne używaliby tego na potęgę, natomiast głównie po to, by nie grać przeciwko lepszym od siebie.

Odgórnie musiałby być nałożony limit osób, których możemy unikać, ewentualnie byłoby to limitowane tylko do zaakceptowanych partnerów Epic Games. Tylko tutaj ponownie, Youtuberzy mogliby nadużywać tego do nagrywania swoich filmów bez osób, które mogłyby okazać się lepsze od nich.

W przeszłości niektórzy korzystali nawet z nowych kont, byleby nie trafiać na doświadczone osoby. Było to popularne także w Polsce, więc mogłoby w prosty sposób wrócić. Choć idea wydaje się słuszna, to pomysł dość nietrafiony, a przynajmniej nie w zaproponowanej formie.