w

Ile czasu Fortnite będzie wyłączone po nadchodzącym evencie? O której start 5. sezonu?

Według niepotwierdzonych przecieków, między 4, a 5. sezonem będzie mała przerwa. Jak mała?


Do tej pory wszystkie informacje o nadchodzącej przerwie w działaniu Fortnite odnosiły się przede wszystkim do przecieków. We wczorajszej wiadomości o “Ekipie Fortnite” pojawiła się jednak bardzo istotna wiadomość, która zdaje się potwierdzać scenariusz z przerwą.

Wszystko przez to, że ostatni event kończący 4. sezon zaplanowany został na 1 grudnia 2020 na godzinę 22:00. Tymczasem Ekipę Fortnite będzie można kupić dopiero dzień później, 2 grudnia.

Ile potrwa przerwa?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

“2 grudnia, wraz z premierą Sezonu 5 w Rozdziale 2, wprowadzamy Ekipę Fortnite – fantastyczną subskrypcję z dostępem do zawartości w Fortnite, której nie możesz przegapić!”

“2 grudnia wraz z premierą” – event odbywa się dzień wcześniej, natomiast sezon startuje dopiero 2 grudnia. Można jednak założyć, że wydarzenie będzie długie, a od 22:00 do 2 grudnia są tylko dwie godziny.

Epic nigdzie oficjalnie nie podaje, czy chodzi tutaj o 00:00, czy może inną godzinę. Z pomocą przychodzą leakerzy, którzy są przekonani, że odnaleźli konkretną informację o godzinie.

Według “ShiinaBR” sezon powinien się zacząć o 7AM GMT, czyli o 8:00 czasu polskiego. To by się zgadzało z poprzednimi sezonami i faktycznie może być prawdziwe. Jeżeli tak, to przerwa potrwa w sumie 10 godzin.

W grze powinna się pojawić powyższa grafika z odliczającym czasem do startu.