w

Jak odblokować darmowy zbierak, malowanie i inne przedmioty do Fortnite w ramach nowego programu

Epic Games testuje nowy program, który pozwoli na odblokowywanie darmowych przedmiotów w zamian za granie ze znajomymi.


PeQuLeaks, jeden z polskich leakerów informuje, że Epic testuje coś, co nosi, póki co, nazwę “Reboot A Friend Program”. Póki co udostępnione jest to jedynie w dwóch krajach, ale można się spodziewać, że niedługo zostanie dodane także w Polsce.

O co konkretnie chodzi? Epic szuka sposobu na zachęcenie osób, które już odeszły od Fortnite do ponownego spróbowania gry w Battle Royale.

Jak odebrać darmowe nagrody?

W tym momencie testowane jest to w Brazylii i we Włoszech, natomiast daje nam to całkiem dobry pogląd tego, jak ma to finalnie wyglądać. Zasady są proste, zapraszamy do gry osoby, które od dłuższego czasu nie logowały się do gry, wypełniamy z nimi wyzwania i zgarniamy nagrody.

W tym momencie nagrody są cztery. Najciekawsza to oczywiście zbieraki, pakiet muzyczny i specjalne malowanie. Szczegóły są co prawda w obcym języku, ale przetłumaczenie tego przez Google też pozwala się zorientować, jak to ma działać.

Czyli w skrócie, zapraszamy kogoś, kto nie gra dłuższy czas. Rozgrywamy z nim określoną ilość meczów i dostajemy za to nagrody. Proste i chyba przyjemne.

Póki co nie wiadomo, kiedy zostanie to włączone w Polsce. Można jedynie spekulować, że Epic będzie chciało celować gdzieś w początek 5. sezonu.