w ,

Najniebezpieczniejszy komentarz na Youtube “Wanna Be Friends” pochodzi od Youtubera z Fortnite

Youtube ma ogromny problem. Chodzi o dziwny, tajemniczy komentarz “Wanna Be Friends”, który pojawiał się ostatnio w wielu miejscach.


Pod wieloma filmami na Youtube pojawia się ostatnio komentarz o dość dziwnej treści “Wanna Be Friends”. Kompletnie nikt nie wiedział, o co w tym chodzi. Niektórzy wręcz bali to za jakiś niezrozumiały mem.

Okazało się jednak, że to bardzo niebezpieczne boty, należące do kogoś, kto znany był jako “Call”, “Todd”, “Vakzy”, czy obecnie “Logan”.

“Wanna Be Friends” zmieniło Youtube w farmę botów

To wszystko brzmi wręcz nieprawdopodobnie, natomiast faktycznie to się stało. Youtuber nagrywający oryginalnie Fortnite obszedł w jakiś sposób zabezpieczenia Youtube, tworząc farmę botów i przejmując konta losowych ludzi. Jakim cudem?

Na Youtube powstaje kanał zajmujący się Fortnite. Zdobywa masę wyświetleń i dziwnych komentarzy w stylu “Hi”. Podejrzane, ale nie na tyle, by ktoś się tym zainteresował. Kanał zmienia nazwę na “Todd”, potem na “Todd”, “Vakzy”, “Tom” i finalnie “Logan”.

Kanały choć zmieniały nazwy, to ich adres docelowy był taki sam. Youtuber został wyśledzony również przez swój kod w Fortnite, którym było “Canadian”.

Na Youtube powstaje fala “wanna be friends” i nikt nie rozumie, o co tu chodzi. Komentarze widoczne są również pod polskimi kanałami. Społeczność zaczyna śledztwo.

Komentarz łamie zabezpieczenia Youtube?

“Logana” zdradza kilka rzeczy. Nienaturalne przyrosty widzów, fałszywe komentarze i filmy w stylu “Pomagam 3 youtuberom wbić 100 subskrypcji”. Wiadomo już, że coś tu jest nie tak. Dziwne konta, z których pisane są komentarze “Wanna be friends” prowadzą na jeden kanał.

Okazuje się, że Tom/Vakzy/Todd/Call/Logan ma tak duże wyświetlenia za sprawą botów. Kont, u których wcześniej pojawiał się komentarz “wanna be friends”. Sprawa robi się naprawdę dziwna. Powstaje wiele teorii, a ludzie zaczynają powoli rozumieć, co się dzieje.

Youtuber “Evanz111” nagrywa materiał, wyjaśniający, o co tutaj chodzi. Ludzie masowo skarżą się, że po odpisaniu na ten komentarz, przypięciu go, polubieniu, czy daniu serduszka, tracą swoje konta. Brzmi niewiarygodne? Ludzie myśleli dokładnie tak samo, dzisiaj ich konta należą do farmy botów, komentujących filmy na kanale “Logan”.

Według obecnych teorii, wejście w interakcje z tym kanałem, komentarzem, może prowadzić do całkowitego przejęcia konta. Nie wiadomo jak, nie wiadomo dlaczego. Youtube w żaden sposób nie skomentował jeszcze tej afery – bo tak to można nazwać. Setki tysięcy przejętych kont, farma botów i kanały wyrastające na komentarzach “Hi”.

Ludzie nie wiedzą, co w tym momencie robić. Dlaczego to się dzieje i jaka luka na to pozwala. Youtuberzy radzą zabezpieczyć swoje konta, szczególnie w momencie, gdy otrzymacie taki komentarz na swoim kanale. Nie usuwajcie go, nie łapkujcie, nie serduszkujcie. Nie róbcie z nim kompletnie nic.

Zamiast tego zabezpieczcie dodatkowo swoje konto Google/Youtube. Zmieńcie hasło, włączcie uwierzytelnianie za pomocą SMS, czy email.