w

Opis aktualizacji 12.60 – Nerf Aim Assist, zmiany na mapie, zmiany lotni, powrót kilofa i więcej

Dzisiaj odbyła się nowa aktualizacja w Fortnite, oznaczona jako 12.60. Co się zmieniło?


Nowa aktualizacja oznacza między innymi nowe przedmioty kosmetyczne. I choć są one ważne, to nie wpływają aż tak na grę, jak zmiany na mapie, czy osłabienie wspomagania celowania.

Jeżeli chodzi o skórki, to największą nowością jest dodatkowy styl do Recon Expert. Nie wiadomo jednak, czy skin wróci do sklepu.

Aktualizacja 12.60 w Fortnite

Zgodnie z przewidywaniami, aktualizacja przywróciła do gry dwa przedmioty. Chodzi tutaj o jeden ze zbieraków ze Star Wars oraz lotnię. Przypomnijmy, że lotnia była wyłączona w trybach kompetytywnych, natomiast zbierak wszędzie.

Lotnia powróciła z nowymi animacjami. Każdy gracz, który ją zakupił, może ją teraz zwrócić bez żadnych konsekwencji. Póki co występują z tym jednak dodatkowe problemy.

Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, w którym niektórzy gracze nie są w stanie obecnie zwrócić Lotni Dragacorn.

Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i zapewnimy aktualizację, gdy problem zostanie rozwiązany.

W przyszłym tygodniu zostaną wprowadzone kolejne poprawki do wspomagania celowania. Można się spodziewać kolejnego osłabienia Aim Assist. Dlaczego dopiero w przyszłym tygodniu? Wszystko przez trwające finały FNCS. Jak czytamy, Epic nie chce wprowadzać tak dużych zmian w trakcie turnieju.

“Mamy kilka zmian, natomiast nie chcemy ich wprowadzać tuż przed finałami FNCS Invitational”

W związku z tym wspomaganie celowania w przypadku grania za pomocą kontrolera zostanie zmienione (osłabione) dopiero w przyszłym tygodniu.

Z mniej ważnych rzeczy, do Królwerskiej Imprezy dodano chwytak oraz Jetpack. Teraz można się bawić tam w jeszcze ciekawszy sposób. To jednak nie jedyne przedmioty, jakie wracają. Już do normalnego trybu Battle Royale może wrócić Bomba Cienia.

Leakerzy informują, że znalazła się w plikach i jest gotowa do wypuszczenia. Bardzo możliwe, że zobaczymy ją za tydzień w aktualizacji zawartości. Jest też szansa, że została dodana tylko i wyłącznie do gier szpiegowskich.

Zmiany na mapie

Nad Agencją zebrały się tajemnicze chmury. Możliwe, że przepowiadają kolejne wydarzenia, jakie mają mieć miejsce na wyspie.

To jedyne ważne zmiany, jakie zaszły na mapie. Są jednak kluczowe z perspektywy przyszłych wydarzeń. Według przecieków, z urządzenia pod nazwą “Doomsday” ma się wydostawać promień energii. To on może wpłynąć na pogodę i ogromną burzę.

Oprócz tego wiadomo, że nad Agencją pojawi się też licznik. Czyli to ta miejscówka już na pewno będzie miała coś wspólnego z nadchodzącym eventem.

Nowe wyzwania

Do gry zostaną dodane również nowe wyzwania, w ramach których będzie można odblokować darmowe przedmioty.

Jeszcze nie wiadomo, od kiedy będą dostępne, natomiast spekuluje się, że pojawią się już jutro. W plikach znajdują się dodatkowe przecieki, natomiast one są już niepotwierdzone.

Warto również wspomnieć, że naprawiono szereg problemów i różnych błędów dotyczących szafki. Zmieniono także interfejs na bardziej przejrzysty.