w

Opis aktualizacji 22.10 w Fortnite. Nowa broń, nowe skrzynie, powrót rękawicy i więcej

Fanpage Grupa

Epic udostępniło już oficjalny opis dzisiejszej aktualizacji. Co się więc zmieniło?


(Po wprowadzeniu DMR Kobra z gry wycofany został zwykły DMR.)

ODKRYJ NOWE MOŻLIWOŚCI

Fortnite Holo-Chest

Jak dotąd, w Sezonie 4 Rozdziału 3 używaliście kluczy do otwierania Niezabezpieczonych skarbców i Zabezpieczonych skarbców. Teraz dołączają do nich holo-skrzynie! Użyjcie jednego Klucza, by otworzyć holo-skrzynię z przedmiotem, na który macie chrapkę: Holo-skrzynie wyświetlają holograficzny podgląd zawartości, byście przed ich otwarciem wiedzieli, czy w środku jest to, czego potrzebujecie.

Macie na oku coś egzotycznego? Jeśli jesteście zbyt daleko od sprzedającej postaci, użyjcie dwóch kluczy, by otworzyć egzotyczną holo-skrzynię! Zawiera ona egzotyczny przedmiot i (jak się pewnie domyślacie) wyświetla jego podgląd.

PRZESZŁOŚĆ W ZASIĘGU… RĘKAWICY – POWRACA PRZYCZEPNA RĘKAWICA!

Fortnite Grapple Glove

Kto powiedział, że w Idylli nie ma miejsca na luźne klimaty? Do gry powraca Przyczepna Rękawica z Sezonu 3 w Rozdziale 3, Luziku! Jak działa?

 • Aby zacząć się huśtać, wystrzelcie kotwiczkę w twardą powierzchnię, taką jak klif, rekwizyt lub budowla. Z każdym kolejnym bujnięciem rozpędzicie się, a po trzecim osiągniecie maksymalną prędkość.
 • Jeśli nie traficie i wylądujecie na ziemi, będziecie mieć przez chwilę szansę ponownie wystrzelić kotwiczkę i wznowić bujanie. Szansa ta będzie nawet dłuższa, jeśli zakończycie bujnięcie ślizgiem, więc spróbujcie łączyć bujanie ze ślizganiem!
 • Nie martwcie się, jeśli nie zdążycie z kolejnym manewrem: po krótkim czasie odnowienia Przyczepna Rękawica będzie znów gotowa do akcji. Gdy tylko to nastąpi, wróćcie do śmigania nad ziemią… albo zgarnijcie coś poza waszym zasięgiem – kotwiczka pozwala przyciągać do siebie przedmioty! Strzelajcie z kotwiczki, aż w rękawicy skończą się ładunki.

W odróżnieniu od Sezonu 3 w Rozdziale 3, Przyczepne Rękawice nie są przechowywane w skrzynkach na narzędzia z Przyczepną Rękawicą. Tym razem można je znaleźć na ziemi, w skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia oraz legendarnych i mitycznych Owocach Sadzonki Rzeczywistości. Przyczepne Rękawice pozostaną przywrócone do gry do aktualizacji 22.20.

JESZCZE WIĘCEJ DARÓW NICOŚCI

Być może odblokowaliście już kilof Dar Nicości Bajta na stronie 2 karnetu bojowego Sezonu 4 w Rozdziale 3. Od wprowadzenia aktualizacji 22.10 każdy, kto odblokował (lub odblokuje) ten kilof, otrzyma Zadania Bajta! Wyposażcie Bajta i ukończcie te zadania, by odblokować nawet siedem stylów alternatywnych Daru Nicości, w tym Szpon GrozyWyostrzony RozbłyskCierń Burzyciela i nie tylko. Czy jest coś, w co nie da uformować się Chromu?

STYLE SUPERPOZIOMÓW SEZONU 4 W ROZDZIALE 3

Fortnite Chapter 3 Season 4 Super Level Styles

Bądźcie chromastyczni. W sekcji dodatkowych nagród w zakładce karnetu bojowego pojawiły się dodatkowe style do strojów z karnetu bojowego tego sezonu dla graczy, którzy awansują powyżej 100 poziomu. Od godz. 15:00 6 października będą dostępne style superpoziomów dla tego sezonu!

Jakie są style superpoziomów dla tego sezonu? Awansujcie powyżej poziomu 140 w Sezonie 4 Rozdziału 3 i zacznijcie odblokowywać style NiebiańskiWidmowy i Złocisty dla Bajta, Lennox Rose, Paradygmat (Rzeczywistość-659), Miauczachy i Spider-Gwen.

SZCZEGÓŁOWE KOŁO KOMUNIKACJI ODDZIAŁU W SZCZEGÓŁACH

Fortnite Squad Comms Wheel

Wróg tu był! Patrzcie, tam są łupy! Być może zauważyliście ulepszone Koło komunikacji oddziału wprowadzone w aktualizacji 22.00. Przytrzymajcie przycisk pingu, by wywołać Koło komunikacji oddziału, i umieszczajcie pingi z dodatkowymi szczegółami na temat waszego oddziału lub przesyłajcie rozkazy do wynajętych postaci.

Co prawda członkowie waszych oddziałów mogą zignorować dodatkowe szczegóły (typu „Pilnujcie tego miejsca” lub „Brońcie tutaj”), zwłaszcza gdy są na drugim końcu mapy, za to wynajęte na Wyspie postacie wykonają wasz każdy rozkaz. Umieszczajcie znaczniki ruchu do danego punktu, znaczniki podążania za wami, a nawet ożywienia powalonego towarzysza!

RÓŻNE AKTUALIZACJE

 • Discobomby zostały usunięte z gry w trybach rankingowych i nierankingowych.
 • Większość jednoręcznych kilofów (takich jak Gumotłuki i Buława Trybutu) była wcześniej wyposażana, wlatując do dłoni gracza. W aktualizacji 22.10 zmieniliśmy tę animację.
 • Jeśli wam to umknęło, niedawno opublikowaliśmy poprawkę balansu, która wpłynęła na strzelby EvoChrome i karabiny EvoChrome strzelające krótką serią:
  • Zwiększyła się ich dostępność w łupach luzem.
  • Niepospolite, rzadkie, epickie i legendarne wersje można teraz znaleźć w skrzyniach chromowych i zwykłych.
  • Znacznie zmniejszono obrażenia wymagane do ulepszenia broni EvoChrome na każdej klasie rzadkości.

UWAGI DO TRYBÓW TURNIEJOWYCH

 • Przyczepna Rękawica nie jest dostępna w trybach rankingowych.
 • Jeśli jeszcze tego nie wiecie, do trybów rankingowych niedawno dodano Strzelbę Strażnika.

POPRAWKI POWAŻNYCH BŁĘDÓW

 • Grający na kontrolerach mogą teraz przez cały czas obsługiwać ekwipunek lewym drążkiem.
 • Naprawiono błąd sprawiający, że mapa powracała do domyślnej zakładki mapy, nawet jeśli została wcześniej zamknięta z zakładki zadań.
 • Włosy Lennox Rose nie zasłaniają już celownika podczas kucania.
 • Gracze nie blokują się już podczas przenikania przez chromowe budowle w Sanktuarium Herold.
 • Po zakończeniu pożaru efekty graficzne płonięcia obecnie znikają z chromowych elementów budowli.
 • Naprawiono błąd powodujący utrzymywanie się efektów graficznych/ekranowych Chromowego Wiru w określonych sytuacjach.
 • Przycisk resetowania do ostatniej zapisanej pozycji w zmieniaczu rozkładu interfejsu na urządzeniach mobilnych znów przywraca ostatnią zapisaną pozycję dla wszystkich przycisków.
 • Naprawiono błąd powodujący przenikanie modelu włosów przez nakrycie głowy w kilku strojach.
 • Wskaźnik postaci Czarnosercego znów pojawia się na minimapie.
 • Powiadomienie o burzy nie pojawia się już na środku ekranu.
DołączObserwuj
Więcej z Fortnite