w

Wielka drama w Fortnite. Epic zdejmuje film, który opowiada o pracowniku dającym leakerom informacje

Fanpage Grupa

Epic jest w trakcie wyjaśniania sprawy jednego ze swoich pracowników, który miał dawać leakrom informacje, sprzedawać skiny na czarnym rynku i dopuszczać się innych, niepożądanych zachowań.


Sprawa jest poważna, bo Epic zdjęło film opowiadający o tym i wydało specjalne oświadczenie, które informuje, że studio jest w trakcie wyjaśniania całej sprawy.

O co tutaj chodzi? Na Youtube pojawił się film, który został opublikowany na zupełnie nowym koncie. Przedstawiono w nim informacje o tym, że jeden z pracowników miał dawać rosyjskim leakerom informacje o Fortnite.

Jako dowód pojawiają się tam screeny z wersji chociażby 18.00 na dobry miesiąc przed wydaniem tej aktualizacji.

„Loud Noise” dzielił się wszystkimi informacjami na specjalnym Discordzie. Oczywiście za dodatkową opłatą – rosyjscy content creatorzy mogli nagrywać filmy o tym, co pojawi się w Fortnite, bo mieli informacje wprost od kogoś z Epic.

A to nie wszystko

Samo przekazywanie informacji leakerom to tylko wierzchołek góry lodowej. Wśród zarzutów pojawiło się chociażby usuwanie kodów twórcy osobom, które krytykowały zachowanie pracownika.

Do tego dochodzi także sprawa sprzedawania kodów na różne przedmioty. Pracownik brał je i sprzedawał na rynku.

Zarzutów jest więcej, ale głównie dotyczyły one próby zarobku jako pracownik Epic właśnie poprzez dawanie graczom wcześniejszych informacji o tym, co pojawi się w Fortnite. Dalej jest mowa o mapach w trybie kreatywnym, którymi ten pracownik wprost zarządzał. Dzięki temu płynęły kolejne pieniądze na konta twórców map i tym samym pracownika.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite