w

Wielkie balony, przedmiot pozwalający na teleportację. Najdziwniejsze rzeczy, które nie weszły do Fortnite

Fanpage Grupa

Fortnite kryje przed graczami wiele różnych tajemnic, w tym chociażby przedmioty i bronie, które nigdy nie zostały wydane.


Epic stworzyło bardzo dużo mechanik, które zawitały do Fortnite, było też wiele różnych projektów, którym nie udało się pojawić na oficjalnych serwerach. Każdy kojarzy przypadek Zapatrona i dziwnych pułapek, natomiast mało kto wie, że deweloperzy pracowali chociażby nad balonami.

Ale nie takimi, które unoszą graczy. Był to przedmiot, który rzucało się przykładowo do pomieszczeń, by “wykurzyć” stamtąd przeciwników. Jak to działało i jakie jeszcze inne przedmioty skrywają pliki gry?

Przedmioty i bronie, które nigdy nie wyszły

Mechanika wspominanych balonów była bardzo prosta. Był to rzucany przedmiot – balony zaczynały rosnąć, niszcząc budynki i wszystko wokół siebie.

To jednak nie jest jedyna rzecz, nad którą Epic pracowało, a której nie dokończono. Jest też granat, który miał teleportować graczy w wyznaczone miejsce.

Studio w pewnym momencie chciało także wypuścić strzelbę z bardzo dużą częstotliwością strzału. Finalnie z tego zrezygnowano ze względu na zbyt dużą moc.

Broń z gnomami istniała i była na zaawansowanym etapie tworzenia. Deweloperzy uznali, że nie pasuje to jednak do obecnego Fortnite i projekt zawieszono. Nie wiadomo, czy ten koncept jeszcze kiedykolwiek powróci.

Wszystkie te rzeczy mogą jeszcze znaleźć się w grze, ale jest na to mała szansa. Tego typu broni czy mechanik jest cała masa – są olejowe pułapki albo przedmiot pozwalający na wykonanie skoku po każdym strzale.

Epic miało masę pomysłów, z czego większość zrealizowano, inne czekają na swoją kolej albo zostały całkowicie porzucone.