w

Zony z zaskakującą informacją o nowym sezonie Fortnite. Mało kto faktycznie kupił karnet?

Fanpage Grupa

Fortnite zdecydowanie musi podkręcić tempo, jeżeli chce się utrzymać w topce najpopularniejszych gier sieciowych.


Epic postawiło sobie samo poprzeczkę tak wysoko, że ciężko deweloperom do tego wrócić. W efekcie popularność Fortnite nieco spada, co widać chociażby po oglądalności na Twitchu. Wczoraj wspominaliśmy o tym, że w Polsce popularniejszy jest chociażby World of Tanks, przynajmniej w kwestii oglądalności na TTV.

Do tego nawiązał w swoim poście na Twitterze streamer „DMG”. Zdziwił się, że faktycznie Fortnite ma mniejszą oglądalność od WoT’a.

Zony o popularności obecnego sezonu

Na wpis odpowiedział Zony, który bazując na danych ze swojego kodu Fortnite stwierdził, że karnet „kupiła garstka osób”. Są to dane dość dokładne, które potrafią ocenić popularność danego sezonu.

Co innego częstotliwość wyszukiwania w Google, co pokazuje Google Trends, a co innego dane prosto z kodu Fortnite. Pytanie, czy Epic jest w stanie coś z tym zrobić. W teorii to właśnie początki sezonów były tym najlepszym okresem, teraz nawet to nie pomogło. Oczywiście sprawy nie polepszył fakt, że ani na koniec 3 sezonu, ani na start 4 nie pojawiło się żadne wydarzenie na żywo.

DołączObserwuj
Więcej z Fortnite