w

Blizzard odpowiada na krytykę: „Gracze wymagają od nas niesamowitych rzeczy”

Blizzard ma kolejne problemy. Warcraft 3 Reforged został przyjęty tragicznie i trudno się dziwić.


Blizzard wpadł w następne tarapaty. Ich najnowszy remaster nie przypadł społeczności do gustu, co doprowadziło do najgorszych ocen w serwisie metacritic w historii gier.

Brak zapowiedzianej zawartości w grze (chociażby filmów), którą Blizzard nadal promuje Reforged, niedopracowane modele, szereg błędów i widmo odgrzewanego kotleta bardzo mocno odbiło się na opinii o Blizzardzie. Ponownie.

Graczy zirytował również fakt odcięcia się od klasycznego Warcrafta, którego nie da się już pobrać z klienta Battle.net. Oznacza to tyle, że albo trzeba się trudzić z zainstalowaniem go gdzieś z zapisanej wersji, albo pożyczać od znajomych. Finalnie nie da się połączyć jednak starej wersji z Battle.net – to zostało zupełnie odcięte.

Blizzard odpowiada i tylko dolewa oliwy do ognia

Na wszystkie te zarzuty odnośnie kolejnej wpadki odpowiedział prezydent Activision Blizzard. Jak usłyszeliśmy, studio ma za sobą bardzo trudny tydzień.

„Nasza społeczność zaczęła oczekiwać od nas naprawdę niesamowitych rzeczy. I słyszeliśmy od nich, że nie osiągnęliśmy tego poziomu.” – mówi J. Allen Brack.

Trudno powiedzieć, czy brak tragicznych błędów i wydanie niedokończonej gry można nazwać rzeczą iście niesamowitą. Gracze nie bez przyczyny zmienili nazwę Reforged na Refunded.

Blizzard oświadczył, że nie zamierza sprawy zostawić. Można się więc spodziewać bugfixów i nowej zawartości. Mleko się jednak rozlało i znowu nad Blizzem pojawiły się czarne chmury.

To wszystko trochę niepokoi osoby czekające na Overwatch 2, Diablo 4, czy Diablo Immortal. Choć World of Warcraft Classic został miło przyjęty, to jednak jego sukces nie równoważy w żaden sposób wszystkich wpadek w 2019 roku i jak się okazuje, tych na początku 2020.

A przecież egzaminów przez Blizzardem naprawdę dużo. Beta Immortal ma startować w połowie tego roku – mobilna produkcja, która była początkiem wszystkich niepowodzeń studia. Pod koniec roku zobaczymy prawdopodobnie kolejne zapowiedzi Overwatch 2. Jeff Kaplan, będący dyrektorem Overwatch wspominał, że to właśnie na przyszłym BlizzConie pojawi się więcej wiadomości i szczegóły odnośnie planów wydawniczych. O Diablo 4 na razie nikt nie ujawnia większych informacji.