w

Blizzard potwierdza, że ​​StarCraft II nie będzie już otrzymywać aktualizacji deweloperskich

Po 10 latach StarCraft II nie będzie otrzymywał nowej zawartości od swoich twórców. Będzie jednak wspierany.


StarCraft II zadebiutował w lipcu 2010 roku. Od tamtej pory stanowi on dziedzictwo swojego poprzednika jako jedna z najbardziej kultowych gier strategicznych czasu rzeczywistego. Stał się gwiazdą w esportowym krajobrazie i był podstawą gier konkurencyjnych. Jednak obecna forma tego tytułu wydaje się być jej ostatnią.

Blizzard w oświadczeniu z 15 października ujawnił, iż żadna nowa zawartość nie jest już opracowywana, ponieważ programiści patrzą w przyszłość uniwersum danej produkcji „jako całość”.

Co dalej zamierzają deweloperzy?

„Nie zamierzamy tworzyć dodatkowych treści do kupienia” – podkreślił Blizzard.

W przyszłości nie zostaną dodane żadne nowe mikrotransakcje. Nie oznacza to jednak, że gra nie będzie otrzymywać już zupełnie żadnych aktualizacji.

Zamierzamy nadal wspierać Starcraft II w taki sam sposób, jak w przypadku naszych poprzednich, długoletnich gier. 

Oznacza to, że Blizzard będzie skupiał się na konkurencyjnej stronie rozgrywki, jednocześnie wprowadzając aktualizacje balansu i poprawki tego gameplayu, a nie nową zawartość.

Będziemy kontynuować testy sezonowe i niezbędne poprawki do wyważenia. Nie planujemy aktualizacji balansu w czwartym kwartale, ale jak zawsze planujemy kontynuować je w razie potrzeby w przyszłości.

StarCraft II będzie cały czas rozwijał się, jako gra esportowa, głównie ze względu na partnerów Blizzarda, jak ESL Gaming i GSL. Blizzard ma historię długich przerw między sequelami, dlatego może upłynąć wiele lat, zanim zobaczymy cokolwiek nowego w uniwersum tej produkcji.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming