w

Blizzard pozwany o molestowanie kobiet. Przerażające sceny włącznie z odebraniem sobie życia

Stan Kalifornia pozwał Activision Blizzard za kulturę pracy, konkretnie za molestowanie i napastowanie kobiet przez pracowników.


To nie pierwszy raz, gdy wielki deweloper gier jest pozywany w związku z tego typu naruszeniami. W zeszłym roku wiele mówiło się chociażby o Riocie. Teraz, po 2-letnim dochodzeniu, Stan Kalifornia pozwał Blizzarda.

W tekstach źródłowych czytamy, że kultura napastowania doprowadziła między innymi do tragedii. Oprócz załamań nerwowych, zwolnień, w firmie miało dojść do odebrania sobie życia przez jedną z  pracownic. Ta wcześnie była molestowana.

Blizzard w ogniu krytyki

Pracownicy spółki mieli na co dzień rzucać opryskliwe, nacechowane seksualnie uwagi, ich zachowanie było kuriozalne – upijanie się i czołganie pomiędzy boksami. Do tego dochodziło zrzucanie obowiązków na kobiety w momencie, gdy mężczyźni podczas czasu pracy po prostu grali w gry.

Kobiety miały zarabiać mniej, jednocześnie robiąc zdecydowanie więcej. Cały pozew zawiera mnóstwo koszmarnych punktów, z których najbardziej przerażająca jest wzmianka o kobiecie, która odebrała sobie życie.

Było to podczas wyjazdu firmowego, wcześniej miała być obiektem molestowania, w tym publicznego dzielenia się jej nagimi zdjęciami. To wszystko rzuca zupełnie nowe światło na to, co działo się w Blizzardzie przez ostatnie lata.

Oczywiście teraz sąd będzie oceniał, czy to wszystko jest prawdą. Póki co Activision Blizzard ma spory problem i to nie tylko wizerunkowy.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming