w

CD Projekt Red zapowiedział, że kolejną grą po Cyberpunku 2077 będzie Wiedźmin

fot. CD Projekt Red

Prezes CD Projektu Red zapowiedział kontynuację serii Wiedźmina po wydaniu Cyberpunka 2077.


CD Projekt Red kojarzy się dużej części społeczności graczy z Wiedźminem. Mimo nadchodzącej premiery Cyberpunka 2077 wielu graczy czeka na informację o kontynuacji serii osadzonej w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Prezes polskiego studia postanowił uspokoić wszystkich fanów i zapowiedział, że w planach jest rozpoczęcie prac nad kolejną częścią Wiedźmina.

Kiedy rozpoczną się pracę nad kolejną częścią Wiedźmina?

Prace nad kolejną częścią Wiedźmina mają rozpocząć się natychmiast po premierze Cyberpunka 2077. Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry – w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo „wiedźmińskie” albo „cyberpunkowe” – powiedział prezes CD Projekt Red, Adam Kiciński. W wyniku rozmowy dodał również, że jego studio nie planuje wydawać gier częściej, ponieważ – trudno wyobrazić sobie zrobienie dużego RPG w dwa lata. To wydaje się ryzykowne dla jakości, ponieważ jakość wymaga czasu.

Według planu premiera Cyberpunka 2077 będzie miała miejsce 17 września bieżącego roku. Zapewne po tym czasie będziemy mogli spodziewać się więcej informacji na temat kolejnej części Wiedźmina.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming