w

Dlaczego odwołano premierę The Last of Us 2? Premiera nie odbędzie się w maju, jak początkowo zakładano

Sony oraz Naughty Dog poinformowali, że premiera jednego z najgorętszych tytułów – The Last of Us 2 – zostaje przesunięta na bliżej nieokreśloną przyszłość. Słowem, nie znamy nawet przybliżonej daty wejścia produkcji na rynek.


Długo wyczekiwana premiera kontynuacji wielkiego hitu – The Last of Us 2 – była zaplanowana na 29 maja 2020. Niestety, pandemia odciska swoje piętno na wszystkich.

Informacje o przełożeniu, czy nawet wstrzymaniu prac w branży gamingowej, czy filmowej przestają już nas zaskakiwać. Stają się smutną rzeczywistością.

Koronawirus i globalny kryzys powodem odwołania premiery

Problemy logistyczne wynikające z pandemii koronawirusa uniemożliwiają premierę gry we wcześniej określonym czasie. Gracze zasługują na wyjątkowe doświadczenia w tym zakresie, a tych nie da się teraz zrealizować.

Podobny los, co The Last of Us II, spotkał Iron Mana.

Więcej informacji znajdziemy w ogłoszeniu Naughty Dog. Czytamy, że są zawiedzeni całą sytuacją, ale nie mają na nią wpływu. Ważne, że według słów deweloperów, prace są niemal na ukończeniu i teraz trwają ostatnie szlify przy wyłapywaniu bugów.

Tłumaczą również, że wyżej wspomniane problemy logistyczne powodują, że oficjalny start we wszystkich krajach nie mógłby mieć miejsca. Zatem, część graczy musiałaby czekać, aż byłoby to możliwe. Stąd decyzja o przełożeniu premiery do czasu, aż wszystko wróci do normy.

I to chyba jest najbardziej pesymistyczna wiadomość, ponieważ nikt nie potrafi podać nawet przybliżonego terminu zakończenia pandemii.

Pozostaje nam jedynie czekać i trzymać kciuki za specjalistów do walki z pandemią, żeby szybko znaleźli sposób na rozwiązanie tego kryzysu. Dzięki temu, świat wróci do normalności, a my wrócimy do przygód Ellie.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming