w

Dying Light 2 został opóźniony do 2022 roku. Co jest tego powodem?

Dying Light 2 jednak nie tak blisko, jak się wydawało. Deweloperzy opóźniają premierę gry do 2022.


Dying Light 2 jest tytułem, o którym mówi się na całym świecie, a co ciekawe deweloperzy tej produkcji pochodzą z Polski. O produkcji Techlandu wspominaliśmy jeszcze parę miesięcy temu i wydawało się wtedy, że tytuł jest blisko swojej premiery. Niestety, jak poinformowano w mediach społecznościowych – gra zostanie opóźniona do 4 lutego 2022 roku. Co jest powodem takiej decyzji?

Techland nie chce popełnić błędu CD Projekt Red?

Paweł Marchewka, czyli dyrektor generalny Techlandu, wyjaśnił, że podjęcie takiej decyzji było spowodowane chęcią “doszlifowania i zoptymalizowania” Dying Light 2.

Zespół stale rozwija produkcję, a gra zbliża się do mety. Gra jest gotowa i obecnie ją testujemy. To zdecydowanie najbardziej ambitny projekt, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. Niestety, zdaliśmy sobie sprawę, że aby doprowadzić grę do poziomu, jaki sobie wyobrażamy, potrzebujemy więcej czasu na dopracowanie i optymalizację. 

Wygląda więc na to, że deweloperzy nie chcą popełnić podobnego błędu do kolegów po fachu z CD Projekt Red, którzy z ogromnym hukiem wydali Cyberpunka 2077 i wśród społeczności narzekano na jego liczne bugi.

Warto dodać, że decyzja ta nie ma jednak wpływu na wydarzenia dla prasy i twórców treści, które mają zapowiedzieć grę.