w

Elden Ring osiągnął ogromny sukces. Jakie gry zdecydowanie warto sprawdzić po jego przejściu?

Elden Ring odnotował ogromny sukces. Istnieją jednak inne gry z tego gatunku, które warto sprawdzić.


Uwagę wielu graczy z całego świata przyciągnął w ostatnim czasie Elden Ring. Produkcja jest naprawdę imponująca i uzyskała pozytywny odbiór ze strony społeczności.

W związku z tym spora część osób, która zaznajomiła się z tym typem gry, poszukuje innych, podobnych tytułów. Można by tutaj wymienić wszystkie inne produkcje, wydane przez FromSoftware, jednak warto wspomnieć również o owocach pracy konkurencyjnych firm.

Gry podobne do Elden Ring

Poniżej można zapoznać się z produkcjami, które są dość podobne do Elden Ring i również zasługują na uwagę ze względu na świetne wykonanie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin ma wiele wspólnego z Elden Ring, a mowa tutaj chociażby o mrocznym i tajemniczym świecie, który wręcz czeka na odkrycie jego tajemnic. Wiele decyzji w tej grze prowadzi do moralnie szarych konsekwencji. Bardzo prawdopodobne, że dzieło CD Projekt Red było inspiracją dla twórców FromSoftware.

Zelda: Breath of the Wild

Ten tytuł daje graczom możliwość tworzenia zupełnie własnej historii. Wśród społeczności istnieje mnóstwo porównań między Breath of the Wild a Elden Ring i rzeczywiście na pewnych płaszczyznach są to dość podobne produkcje.

Demon’s Souls (remaster PS5)

Serię Souls zapoczątkował właśnie ten tytuł, poprzez pojawienie się w 2009 roku na PlayStation 3. Pod koniec 2020 roku deweloperzy zdecydowali się na wydanie remasteru na konsolę najnowszej generacji. Osoby, które ukończyły Elden Ring, powinny koniecznie sprawdzić również ten tytuł.

Elder Scrolls: V Skyrim

Jeśli ktoś pokochał Elden Ring, to z pewnością bardzo polubi Skyrim. Dla wielu osób to nadal ojciec wszystkich gier fantasy z otwartym światem i należy przyznać, że odkrywanie nowych lokalizacji oraz zagłębianie się w lochy w poszukiwaniu łupów jest naprawdę wciągające. Ten tytuł ma sporo do zaoferowania.

Dark Souls 3

Dziś Dark Souls 3 może wydawać się nieco przestarzały, lecz w przeszłości była to najbardziej ambitna produkcja w tej serii. Jest to również satysfakcjonujące zakończenie historii Dark Souls. Samo Elden Ring zawiera DNA DS3, zatem warto sprawdzić tę grę.

Dragon’s Dogma

Dragon’s Dogma jest już dość przestarzałym tytułem, który nadal zachwyca fanów RPG. Gra do dziś posiada swoją społeczność fanów, która oczekuje nadejścia kontynuacji. Tytuł łączy w sobie eksplorację Skyrima oraz system walki podobny do Dark Souls, lecz oczywiście nie działa tak dobrze, jak te dwie produkcje.