w

Farmville, słynna gra na Facebooku oficjalnie zostaje zamknięta po 11 latach działalności

Farmville była jedną z pierwszych gier, która pojawiła się na Facebooku. Teraz deweloperzy ogłosili jej oficjalne zamknięcie.


Facebook wielu osobom nadal służy nie tylko do kontaktu ze znajomymi, ale także chociażby do grania w mini-gierki. Jedną z nich było Farmville, które w sumie przetrwało 11 lat.

I zapewne działałoby dalej, gdyby nie odchodząca już do historii technologia Flash. Warto też wspomnieć, że chodzi tutaj o oryginalny tytuł. Druga część zostaje nietknięta i będzie normalnie działać.

To koniec oryginalnego Farmville

Oficjalnie nie wiadomo, jak dużą społeczność zgromadziło Farmville. Można jedynie bazować na informacjach o milionach graczy logujących się codziennie, by sprawdzić swoje postępy. Z tym już koniec, bowiem deweloper w postaci studia Zynga potwierdził, że produkcja zostanie zamknięta wraz z końcem 2020 roku.

31 grudnia serwery przestaną działać. Oznacza to tyle, że produkcja była na rynku przez 11 dobrych lat. Jej oryginalna wersja pochodzi z 2009 roku.

Opublikowany przez FarmVille Poniedziałek, 28 września 2020

Deweloperzy potwierdzili, że dla graczy przygotowano specjalne aktywności w związku z oficjalnym zamknięciem gry. Póki co jednak nie wiadomo, czym dokładnie będą te nowości.