w

Gamingowa maska od Razera z podświetleniem RGB. To dzieje się naprawdę

Razer stworzył gamingową maskę N95 z RGB i projekcją głosu. To “najinteligentniejsza maska na świecie”.


Najinteligentniejsza maseczka na świecie? Tak twierdzi Razer, czyli producent maski wielokrotnego użytku o nazwie “Project Hazel”.

Cały projekt jest póki co koncepcją, o której nie wiadomo zbyt wiele, ponieważ autorzy nie poinformowali o jej cenie ani dacie premiery. Wiadomo jednak, jak jest zbudowana i dlaczego nadano jej cechę “najinteligentniejszej”.

Jak prezentuje się maseczka i jakie funkcje posiada?

Project Hazel posiada błyszczącą powłokę zewnętrzną wykonaną z wodoodpornego i odpornego na zarysowania tworzywa sztucznego. Co ciekawe, tworzywo to pochodzi z recyklingu, a także jest przezroczyste, aby istniała możliwość czytania z ruchu warg i rozpoznawania wyrazów twarzy podczas komunikacji z innymi ludźmi.

Interesujący jest również fakt, że maseczka ma posiadać aktywne wentylatory dyskowe, filtrujące wdychane powietrze, a także wydychany CO2. Dzięki swojej budowie będzie filtrować 95% cząsteczek zawieszonych w powietrzu, czego dowodem będzie certyfikat.

W tak zbudowanej masce głos użytkownika może być przytłumiony, o czym pomyśleli producenci, którzy wbudują w nią głośniki emitujące na bieżąco dźwięk.

Razer zapewnia również, że maska będzie bardzo wygodna, a przy tym naprawdę skuteczna. Kto wie? Być może jest to przyszłość w trwającym obecnie okresie pandemii.