w

Gracze stworzyli zaskakujący mod, dodający miecz świetlny w Half-Life: Alyx

Seria Half-Life od zawsze była przyjazna modderom. Dlatego nie może dziwić fakt, że najnowsze dziecko, Half-Life: Alyx, stało się placem zabaw dla kreatywnych graczy.


I wcale nie musimy długo szukać, żeby potwierdzić tę tezę. Wystarczy przypomnieć sobie projekt odtworzenia Half-Life 2 w środowisku Alyx.

A teraz, gdy Valve wypuściło nowe narzędzia dla fanów, które pozwalają na tworzenie i opracowywanie modyfikacji do Half-Life: Alyx z wykorzystaniem silnika gry, akcje typu miecz świetlny, są w zasięgu ręki.

Użytkownik yolokas dodał modyfikację do Half-Life: Alyx Steam Workshop o nazwie – Jedi Alyx – Lightsaber Training. Powyższa modyfikacja pozwala graczom używać Mocy za pomocą rękawic i walczyć jedną z najbardziej kultowych broni w historii popkultury.

W opisie mamy wyszczególnione trzy typy mieczy świetlnych, z których będziemy mogli skorzystać podczas treningu Jedi:

  • Standardowy miecz świetlny
  • Podwójny miecz świetlny w stylu Darth Maula
  • Długi miecz świetlny

Jak przyznaje sam autor, modyfikacja jest na wczesnym etapie i zdarza się, że przeciwnicy nie reagują prawidłowo na ciosy miecza świetlnego.

Można uznać, że walka za pomocą takiej broni przestaje być wymagająca, ale autor pomyślał i o tym. W momencie, gdy dostajemy obrażenia, miecz wypada nam z ręki. Co powoduje, że gracz musi włożyć nieco więcej wysiłku w konfrontacje ze “złolami”, aniżeli mogłoby się wydawać.

Polityka Valve, która pozwala na kreatywne działania społeczności, a co więcej, daje tej społeczności narzędzia do realizacji tych planów, wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Widzieliśmy już masę tytułów, które pomimo tego, że czas ich świetności dawno przeminął, to są wiecznie żywe i interesujące dzięki społeczności fanów, którzy cały czas je rozwijają i obudowują dodatkowymi treściami.