w

GTA 6 będzie ekskluzywną grą tylko na Playstation 5? Sony miało zapłacić 750 milionów dolarów

W sieci pojawiły się nowe informacje odnośnie GTA 6 i dostępności gry na różnych platformach.


Ostatnio w temacie GTA 6 zrobiło się bardzo cicho. Kolejne plotki i niepotwierdzone informacje zaczęły wszystkich nudzić. Społeczność przestała łączyć wszystkie możliwe ruchy Rockstara z nadejściem kolejnej części Grand Theft Auto i nastała cisza.

Tę ciszę bardzo mocno przerwała informacja odnośnie ekskluzywności, jaką chce sobie zapewnić Sony.

GTA 6 na początku tylko na Playstation?

Na kanale “Foxy Games UK” pojawiły się informacje o tym, że bardzo duży, znany tytuł będzie początkowo dostępny jedynie na platformie Sony. Dziennikarze wskazują, że Sony za 750 milionów dolarów miało zapewnić sobie pierwszeństwo, jeżeli chodzi o Grand Theft Auto 6.

“Podobno, jedna z największych franczyz na świecie pojawi się najpierw na Playstation 5.”

Informacje nie są potwierdzone, natomiast warto przypomnieć tutaj sytuację z 2010 roku, kiedy to Microsoft miał zapłacić 75 milionów dolarów tylko za to, by GTA 4 nie było ekskluzywnym tytułem dla Playstation 3.

Póki co nie ani Sony, ani Rockstar nie skomentowali tych doniesień i raczej wątpliwe, by ktokolwiek się do tego odniósł. Na pewno nie należy spodziewać się tutaj potwierdzenia, a już bardziej zaprzeczenia. Oficjalnie nie wiadomo kompletnie nic na temat GTA 6, a wszystkie informacje bazują tylko na wskazówkach, domysłach i niedopowiedzeniach tak samo Rockstara, jak i Take-Two.