w

Ice Cube, Patrick Stewart, Snoop Dogg. 12 wielkich gwiazd Hollywood w grach, o których mało kto wie

W grach wideo również możemy znaleźć mnóstwo gwiazd dużego ekranu Hollywood.


Społeczność graczy bardzo rzadko zdaje sobie sprawę, że nierzadko w grach wideo możemy spotkać postacie, które są powszechnie znane z Hollywood.

W ostatnim czasie bardzo popularna stała się twarz Keanu Reevesa z Cyberpunka 2077, który odegra tam rolę Johnnego Silverhanda. Znane z Death Stranding mogą być także charaktery Conana O’Briena oraz Normana Reedusa.

Jest więcej znanych ludzi, którzy grają w gry komputerowe

W świecie gamingu istnieje jednak zdecydowanie więcej przykładów aktorów, którzy znaleźli się w grach wideo. Oto część z nich:

Snoop Dogg

Snoop Dogg, czyli jeden z najpopularniejszych raperów w Stanach Zjednoczonych, będący również pisarzem, malarzem i aktorem znalazł się w tytule True Crime: Streets of LA.

Snoop Dogg był grywalną postacią produkcji Luxoflux. Był specjalnej ekipy, której celem było powstrzymanie rosyjskich i chińskich gangów, zajmujących Los Angeles. Co ciekawe, raper nagrał specjalny utwór, który trafił do ścieżki dźwiękowej gry. Aby odblokować Snoop Dogga, należałoby zebrać 30 psich kości, które były rozsiane po całym mieście.

Matthew Perry

W Falloutcie mogliśmy spotkać aktora, który swoją sławę zdobył przede wszystkim na roli Chandlera z “Przyjaciół”. Mowa tutaj oczywiście o Matthewim Perry. Artysta był zagorzałym fanem produkcji Bethesdy i podobno właśnie dlatego otrzymał własną rolę w grze.

Kristen Bell

Kristen Bell może być najbardziej znana wśród najmłodszych, a w zasadzie jej głos, gdyż użyczyła go księżniczce Annie w oryginalnej wersji językowej Krainy Lodu. Poza tym aktorka wykorzystywała swój talent wokalny dla serii Assasin’s Creed. W wersji tytułu z 2007 roku stworzono na jej podobieństwo Lucy Stillman. W latach 2009 i 2010 ponownie odegrała tę rolę.

Patrick Stewart

Patrick Stewart ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Hollywood. Zawdzięcza to przede wszystkim wyśmienitej roli Xaviera w X-Menie oraz Picarda w Star Treku. Do największych roli tego aktora w grach wideo można zaliczyć występ w Castlevanii: Lords of Shadows 1 i 2. Był tam narratorem, a także Zobkiem, czyli założycielem Bractwa Światła.

Phil Collins

Innym rozpoznawalnym celebrytą, który znalazł się w grach wideo, jest Phil Collins. Został on osadzony w serii Grand Theft Auto. Swoją drogą to pierwsza znana persona, która kiedykolwiek znalazła się w gangsterskiej produkcji Rockstar Games.

Ricky Gervais

Mówiąc o celebrytach w serii Grand Theft Auto nie można zapomnieć również o Rickim Gervaisie. Postać ta jest znana przede wszystkim z brytyjskiego serialu The Office, a także dość świeżej produkcji Netflixa – After Life. Dzięki temu gwiazdor stał się jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych.

W GTA IV możemy spotkać Rickiego w klubie komediowym Split Sides, gdzie prezentowany jest jego pełny, oryginalny program.

Rami Malek

Postać znana przede wszystkim z Mr. Robota, gdzie grał rolę hakera Elliota Aldersona. Rami Malek, zanim jeszcze zyskał swoją sławę, został osadzony w interaktywnym horrorze na PS4 – Until Dawn. Charakterem, który był reprezentowany jego głosem oraz osobą był Josh.

Gary Oldman

Gary Oldman jest znany przede wszystkim z roli Jima Gordona z trylogii filmów o Batmanie. Użyczył on głosu w kilku grach wideo, a między innymi w Call of Duty. Mniej znana jest jednak jego praca nad Legend of Spyro, w której zagrał smoka ognia Ignitusa.

Chloë Grace Moretz

Moretz zyskała swoją sławę w wieku 13 lat za sprawą Kick-ass, czyli filmu o superbohaterach. Grała tam jedną z głównych ról, czyli Hit-Girl. Użyczyła swojego głosu młodej księżniczce Emily Kaldwin w grze Dishonored produkcji Bethesdy. Tytuł obsadzał również kilku innych znanych aktorów, jak chociażby Susan Sarandon i Carriego Fishera.

Ice Cube

Ice Cube to znany, amerykański raper i aktor. W 2010 roku próbował swoich sił jako aktor głosowy. W Call of Duty: Black Ops wcielił się w postać Josepha Bowmana, który pojawiał się niemal w każdej misji granej przez głównego bohatera. Oczywiście jego rola zakończyła się w czasie kampanii Payback, gdy został zlikwidowany.

Christina Aguilera

Seria symulatorów The Sims jest jedną z najpopularniejszych na świecie. Tytuł uzyskał spore rzesze fanów, a wszystko za sprawą bardzo dobrze rozbudowanego interfejsu. Produkcję promowało wielu znanych artystów i celebrytów, jak chociażby Katy Perry czy Carly Rae Jepsen.

Mimo to wielu graczy może nie pamiętać, że w 2003 roku do The Sims dodano DLC o nazwie Superstar. Wraz z nim, w grze pojawiła się piosenkarka i aktorka Christina Aguilera. Poza nią mogliśmy spotkać inne gwiazdy, jak chociażby Jennifer Lopez.