w

IEM 2020 pod znakiem zapytania? Wiceminister: „Decyzja zapadnie dzisiaj”

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia podczas 5 posiedzenia Senatu RP X kadencji poinformował, że trwają analizy epidemiologiczne i dzisiaj zapadnie decyzja w sprawie Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach.


Do tej pory ESL, jak i władze miasta zapewniały, że IEM jest całkowicie bezpieczny i nie ma żadnych powodów do niepokoju. Tę informację zweryfikuje jeszcze dzisiaj Wojewoda Śląski. Wygląda na to, że istnieje pewne ryzyko, że IEM może się nie odbyć, choć do tego jeszcze daleko.

Wydaje się, że wiceminister może wiedzieć nieco więcej, niż wszyscy inni. Właśnie w tym momencie mają trwać analizy epidemiologiczne. Gracze podkreślają, że to dość późno, jeżeli sam IEM ma się odbyć za kilka dni, a większość osób ma już zapłacone hotele etc.

IEM 2020 w Katowicach pod znakiem zapytania?

Podczas 5 posiedzenia Senatu RP, Waldemar Kraska mówił:

„Wiemy o tej imprezie. Decyzję o ewentualnym… Nieodbyciu się takiej imprezy podejmuje Wojewoda na wniosek Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wiem, że w tej chwili trwają analizy epidemiologiczne, jak to może wpłynąć na samych uczestników, ale także na mieszkańców i wiem, że ta decyzja dzisiaj będzie ogłoszona i podjęta.”

Intel Extreme Masters to największa impreza gamingowa w Polsce. Co roku do naszego kraju przyjeżdżają ludzie z całego świata, także z Chin. To właśnie to budzi największe obawy nie tylko wśród fanów gier, ale także wśród „zwykłych” ludzi.

Do tej pory wszyscy zapewniali, że IEM jest całkowicie bezpieczny i zostaną podjęte wszelkie kroki bezpieczeństwa, w tym między innymi sprawdzanie temperatury osób, które wchodzą na teren. Nie wiadomo, o której godzinie zostanie podjęta finalna decyzja i na ile słowa wiceministra są aktualne.

Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorem oraz służbami w zakresie wprowadzenia niezbędnych środków ostrożności oraz wdrożyliśmy procedury, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim gościem Intel Extreme Masters w Katowicach, jak również mieszkańcom – Mówiła Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Katowicach w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Do tej pory władze miasta i sam ESL podkreślały, że nie ma żadnych powodów do niepokoju. IEM rozpoczyna się 28 lutego 2020.

DołączObserwuj
Więcej z Gaming