w

Jak oficjalny polski profil Xboxa zgasił polskiego gracza, który “kombinuje” z cenami game passa

To, że Polacy kombinują raczej nikogo nie dziwi. Xboxa także.


Problem z nielegalnie sprzedawanymi kodami do gier i usług na Allegro jest bardzo dobrze znany tak samo firmom, jak i graczom. Ci często nacinają się na oferty w stylu Minecraft za złotówkę, by potem być ciągani po komisariatach w sprawie kupionych kilka lat wcześniej kluczy.

Na oficjalnym profilu Facebook należącym do Xboxa pojawiła się reklama Game Passa, którą skomentował jeden z graczy wspominając o tym, że usługę można mieć za 4 złote.

Jak Xbox zgasił polskiego gracza?

Przy reklamie Game Passa z napisem “I pamiętajcie, to wszystko za jedyne 54,99 zł miesięcznie” pojawiła się odpowiedź jednego z graczy, który w tym wypadku operuje profilem piszącym o Xboxie: “Albo 4 złote jak ktoś umie kombinować”. Co na to Xbox?

Osoby zarządzające profilem wprost wspomniały, że to kombinowanie z cenami game passa wcale nie pomaga przy rozmowach o polskich wersjach gier. I faktycznie tak może być, kupowanie kluczy gdzieś na boku wprost może przekładać się na to, że jest tak mało polskich wersji.

Co ciekawe, profil wspomniał także o tym, że Allegro nie jest zbyt chętne, jeżeli chodzi o ewentualną współpracę. Wydaje się więc, że w tym temacie coś się dzieje tak, jak działo się z Netflixem, czy polubieniami na Facebooku. Z tym jakoś sobie poradzono, ale z tego co widać, mogło się to potoczyć już drogą sądową.