w

Jakie były najpopularniejsze gry w ciągu ostatnich pięciu lat? COD, Fortnite, League of Legends

Liczba sprzedanych gier to nie wszystko. Jakie tytuły były najbardziej popularne w ciągu ostatnich 5 lat?


Popularność gier komputerowych determinuje wiele czynników. Może decydować o niej między innymi całkowita sprzedaż, łączna liczba graczy lub oglądalność na platformach streamingowych. Warto wziąć pod uwagę, iż jeszcze pięć lat temu w zupełnie inny sposób postrzegano popularność produkcji, a namieszał w tym wszystkim rozwój strumieniowania i modelu free-to-play.

Ilość sprzedanych gier i użytkowników nie zawsze jest decydującym czynnikiem o popularności gry. Wiele osób bierze pod uwagę wyświetlenia i liczbę widzów na transmisjach z danych tytułów, aby określić, czy te są popularne.

Zatem jakie gry można określić najpopularniejszymi w latach 2015-2020?

2015 – Call of Duty: Black Ops III

(Image Credit: Activision)

Trzecia edycja COD: Black Ops była najpopularniejszą grą 2015 roku. Sprzedała się w największej liczbie egzemplarzy i dała graczom pierwsze w pełni futurystyczne spojrzenie na tytuł. Nowa edycja z zombiakami jest tym, co naprawdę podekscytowało fanów produkcji Activisiona.

2016 – Call of Duty: Infinite Warfare

(Image Credit: Activision)

Zaraz po Black Ops III, COD: Infinite Warfare przyjęło tytuł najpopularniejszej gry 2016 roku. Co prawda, wydanie to nie przypadło fanom do gustu tak, jak poprzednie, a Activision stwierdziło nawet, że sprzedaż COD-a w porównaniu do poprzedniej wersji spadła. Mimo to gra pod względem sprzedaży wyprzedziła mnóstwo istotnych produkcji.

2017 – Call of Duty: WWII

(Image Credit: Activision)

Trend na Call of Duty utrzymał się również w 2017 roku, bowiem wersja WWII była najpopularniejszą grą tamtego roku. Tytuł został wydany na początku listopada, a mimo to, do końca roku zarobił ponad 1 miliard dolarów. Ta wersja COD-a wróciła do swoich korzeni z czasów II wojny światowej, dając graczom poczucie nostalgii, której brakowało w poprzednich wydaniach.

2018 – Fortnite

(Image Credit: Epic Games)

W 2018 roku świat oszalał na punkcie nowej gry free-to-play, produkcji Epic Games. Fortnite nie tylko deklasował swoich rywali pod względem liczby graczy, ale przede wszystkim oglądalności na platformach streamingowych. To właśnie na tym tytule swoją potęgę stworzył jeden z najbardziej znanych streamerów na świecie – Ninja. Fortnite też wprowadził do świata gier komputerowych modę na gatunek battle royale.

2019 – League of Legends

(Image Credit: Riot Games)

League of Legends zostało wydane w 2009 roku. Dekadę później streamy z tej gry oglądało ponad 115 milionów graczy miesięcznie. Niemal taka sama liczba osób oglądała finały mistrzostw League of Legends. MOBA zawsze była popularną grą, ale wciąż się rozwija. Prawdopodobnie jest to ogólnie najpopularniejsza produkcja na świecie.

2020 – Among Us

(Image Credit: InnerSloth)

LoL, COD, Fortnite i CS: GO to niezwykle popularne gry z ogromną miesięczną liczbą graczy. Jednak w 2020 r. rynek przejęła wieloosobowa produkcja z dedukcją społeczną – Among Us. Tytuł InnerSloth zajął miejsce Fall Guys, które prawdopodobnie zajęłoby to miejsce, gdyby nie boom na tropienie impostera.